Antonio Conte skomentował sukces Interu

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Antonio Conte stworzył hegemona w postaci Juventusu i sam go pogrzebał. Były selekcjoner reprezentacji Włoch sprawił, że dobiegła końca hegemonia Starej Damy. W niedzielę swoje 19. w historii mistrzostwo wywalczył Inter Mediolan.

Inter przewartościował niektóre rzeczy

Antonio Conte przekonywał po osiągnięciu niezwykłego sukcesu, że jego zespół grał nowoczesną piłkę. Opiekun Nerazzurrich jednocześnie przekonywał, że jego drużyna przeszła niezwykłą metamorfozę.

– Czujemy się szczęśliwi, usatysfakcjonowani, zrelaksowani. Odzyskaliśmy tytuł cztery kolejki przed końcem sezonu – powiedział Conte w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Zależy nam, aby w kolejnych czterech spotkania prezentować nadal wysoki poziom. Chciałbym dać też szansę pokazania się tym zawodnikom, którzy ostatnio nie grali dużo. Wiedzą, czego od nich oczekuje i co chce zobaczyć – zaznaczył trener mediolańczyków.

Mistrzowska pasja

– Nastąpił w naszej grze postęp taktyczny. Przez lata próbowaliśmy kilku różnych opcji. Zaczęliśmy trochę tak, jak zakończyliśmy poprzedni sezon, grając wysoko na całym boisku, a to przyniosło dobre rezultaty, ponieważ skończyliśmy poprzedni sezon punkt za Juventusem i dotarliśmy do finału Ligi Europy – mówił Conte.

– W pierwszych 10-12 meczach w tym sezonie staraliśmy się mieć tę samą tożsamość. Przeciwnicy jednak uważnie nas obserwowali i często byliśmy kontrowani. Musieliśmy się zatem temu przeciwstawić – zaznaczył Włoch.

– Myślę, że najlepsza drużyna musi zachowywać równowagę między atakowaniem a obroną. Moi zawodnicy nauczyli się czytać grę i wiedzą, kiedy mogą naciskać, a kiedy czekać. To wyróżnia dojrzały zespół – powiedział trener Interu.

Inter Mediolan
Sampdoria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. maja 2021 17:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 6 comments

nie sądzę, żeby kandydatura Portugalczyka była chociażby rozważana. Astronomiczna pensja (jak na trenera), a gwarancja sukcesów jest taka sama jak przy pozostawieniu Pirlo.

No to teraz trzeba mu dać 200mln ojro na transfery żeby wyjść z grupy w LM
Albo znowu powie coś w stylu “Nie możesz wejść i zjeść w restauracji za 100€ kiedy masz w kieszeni 10€.” i odejdzie z fochem 😀