Antonio Conte ma najlepszego pomocnika we Włoszech

Nicolo Barella
Nicolo Barella PressFocus

Włoskie media rozpływają się nad występem Nicolo Barelli w piątkowym zwycięstwie Interu nad Fiorentiną (2:0).

Nicolo Barella został jednogłośnie uznany zawodnikiem meczu po zwycięstwie Interu nad Fiorentiną. Gazety określiły go mianem “najlepszego pomocnika we Włoszech”.

Zawodnik Nerazzurrich otworzył w piątek wynik spotkania, uderzając z krawędzi pola karnego i nie dając szans Bartłomiejowi Drągowskiemu na udaną interwencję.

Barella w niedzielę obchodzić będzie 24. urodziny, ale staje się dla Interu tak samo ważny, jak Romelu Lukaku.

“Bartłomiej Drągowski powstrzymał go przed zdobyciem niemal pewnego gola” – napisało Corriere dello Sport, oceniając występ Barelli na 7,5 w dziesięciopunktowej skali. “Spróbował więc ponownie, cierpliwie wybierając miejsce i umieszczając piłkę tam, gdzie bramkarz Violi nie miał szans dosięgnąć. Fantastyczny progres pomocnika totalnego” – dodał dziennik.

La Gazzetta dello Sport pochwaliła Barellę nawet bardziej za jego wpływ na drużynę niż za zdobytą bramkę.

“To, co widzi każdy: gol, prawdziwa perełka. Koledzy z drużyny widzą nieustanne wsparcie w każdej fazie spotkania. Przeciwnicy widzą koszulkę z numerem 23 w każdym miejscu na boisku. Antonio Conte jeszcze bardziej docenia fakt, że pomocnik świetnie zarządzał zagrożeniem otrzymania żółtej kartki. Jest to coś, czego wcześniej 23-latek nie potrafił. Rezultat końcowy: Barella to najlepszy pomocnik we Włoszech, który dobrze pasowałby do wielu najbardziej prestiżowych klubów w Europie. Jest dla Conte niezastąpiony; szanse Interu na mistrzostwo w dużej mierze zależą od występów włoskiego pomocnika” – napisała La Gazzetta dello Sport.

Komentarze

Comments 3 comments