Chelsea z pierwszeństwem wykupu napastnika

Tammy Abraham
Tammy Abraham Pressfocus

Niewykluczone, że Tammy Abraham zaliczy powrót do Premier League. O jego transfer latem postarają się angielscy giganci. Pierwszeństwo w tej kwestii ma jednak zdaniem Jamesa Horncastle’a Chelsea. 

  • Tammy Abraham wzbudza spore zainteresowanie w Anglii
  • Napastnik Romy może latem zmienić klub
  • The Blues zagwarantowali sobie prawo pierwokupu snajpera

Chelsea z największymi szansami na transfer Abrahama

Mniej bramek niż w ubiegłym sezonie zdobywa w obecnej kampanii Tammy Abraham. Mimo to Anglik wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku transferowym. Zdaniem wielu źródeł, o napastnika Romy latem prawdopodobnie postarają się giganci Premier League. Jego sytuację monitorują Manchester United i Chelsea. 

Jamesa Horncastle twierdzi, że pierwszeństwo w przypadku transferu 25-latka ma jego były zespół – Chelsea. The Blues nie są zadowoleni z postawy Piere’a-Emericka Aubameyanga, natomiast Armando Broja od dłuższego czasu jest kontuzjowany. Anglik mógłby stanowić idealne wzmocnienie linii ataku klubu, który w tym sezonie ma spore problemy ze skutecznością.

Zainteresowanie Abrahamem wykazują również Czerwone Diabły. Erik ten Hag ceni sobie mocno umiejętności Anglika, który dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. W Manchesterze zdają sobie jednak sprawę, że pierwszeństwo ma Chelsea. Klub z Londynu umieścił w umowie z Romą specjalną klauzulę, pozwalającą na wykup rosłego snajpera.

Komentarze