Giroud wróci do Premier League? Rośnie zainteresowanie Francuzem

Olivier Giroud
Olivier Giroud PressFocus

Olivier Giroud chciałby zostać w Milanie na kolejny sezon, ale obie strony ciągle nie porozumiały się ws. nowej umowy. Tę sytuację chcą wykorzystać angielskie kluby. 36-latkiem podobno interesują się takie ekipy jak Crystal Palace, Brentford, Fulham oraz West Ham United.

  • Ciągle niepewna jest przyszłość Oliviera Giroud
  • Kontrakt 36-latka z Milanem wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Sytuację doświadczonego napastnika śledzą kluby z Premier League

Olivier Giroud wróci do Londynu?

Według najnowszych informacji “The Sun”, Olivier Giroud wzbudza zainteresowanie kilku drużyn z Wielkiej Brytanii. Środkowy napastnik podobno znajduje się na celowniku czterech zespołów z Londynu – Crystal Palace, Brentfordu, Fulham i West Hamu United. Dla 36-latka byłby to więc powrót do stolicy Anglii, gdzie spędził większość swojej kariery.

120-krotny reprezentant Trójkolorowych w latach 2012-2018 był zawodnikiem Arsenalu, a od 2018 roku do 2021 roku przywdziewał koszulkę Chelsea. Urodzony w Chambery snajper od sezonu 2021/2022 jest piłkarzem Milanu, ale jego przyszłość na San Siro w tym momencie nie jest pewna. Umowa doświadczonego atakującego wygasa już 30 czerwca 2023 roku.

Co prawda obie strony prowadzą negocjacje w sprawie przedłużenia współpracy, a sam zawodnik wyraża chęć pozostania we Włoszech, lecz na razie nie osiągnięto porozumienia. Mistrz świata z 2018 roku w przypadku nie dogadania się z Rossonerimi nie powinien mieć jednak problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy, chociażby w Anglii.

Olivier Giroud w 31 spotkaniach aktualnej kampanii zdobył 11 bramek i zaliczył 6 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 4 miliony euro.

Komentarze