Angielski potentat po Ismaela Bennacera

Ismael Bennacer
Ismael Bennacer PressFocus

Ismael Bennacer od kilku sezonów jest jednym z najbardziej wyróżniających się pomocników w Serie A. 25-latek zwrócił uwagę Arsenalu, który poszuka wzmocnień w zimowym okienku.

  • Ismael Bennacer to czołowy zawodnik Milanu
  • Algierczyk wzbudził zainteresowanie Arsenalu
  • Umowa pomocnika z “Rossonerimi” wygasa 30 czerwca 2024 roku

Arsenal wyciągnie Ismaela Bennacera z Milanu?

Jak informuje “Calciomercato”, Arsenal podczas najbliższego zimowego okienka transferowego spróbuje pozyskać Ismaela Bennacera z Milanu. Kontrakt defensywnego pomocnika z “Rossonerimi” kończy się już 30 czerwca 2024 roku, z czego pragną skorzystać “Kanonierzy”, chcąc wylicytować jak najkorzystniejszą dla siebie kwotę transakcji.

Milan oczywiście liczy na przedłużenie umowy ze swoim zawodnikiem, ale póki co obie strony nie podpisały stosownych dokumentów. Arsenal jest liderem Premier League i w trakcie styczniowego okna transferowego chce na tyle wzmocnić swój skład, aby do końca utrzymywać się w walce o upragnione mistrzostwo Anglii.

Wartością dodaną do kadry “The Gunners” na pewno byłby Ismael Bennacer, który jest bardzo ważną postacią w ekipie prowadzonej przez Stefano Piolego. 40-krotny reprezentant Algierii jest piłkarzem “Rossonerich” od sierpnia 2019 roku, kiedy to trafił na San Siro za 17,2 mln euro z Empoli. Co ciekawe, w latach 2015-2017 był on zawodnikiem młodzieżowych drużyn wspomnianego Arsenalu.

Ismael Bennacer w 23 spotkaniach trwających rozgrywek strzelił 1 bramkę i zaliczył 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 40 milionów euro.

Komentarze