Szkoleniowiec Udinese podpisał nowy kontrakt

Andrea Sottil
Andrea Sottil PressFocus

Udinese Calcio za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosiło, że przedłużyło kontrakt z Andreą Sottilem. Nowa umowa włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywała do końca przyszłego sezonu.

  • Udinese ogłosiło przedłużenie umowy z Andreą Sottilem
  • Nowa umowa trenera będzie obowiązywała do końca przyszłego sezonu
  • W tym sezonie odebrał nagrodę dla najlepszego szkoleniowca miesiąca

Oficjalnie: Andrea Sottil zostaje na Dacia Arena

Udinese na swoich mediach społecznościowych ogłosiło przedłużenie umowy z trenerem. Nowa umowa Andrei Sottila będzie obowiązywała do końca przyszłego sezonu. Włoch we wrześniu dość niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego szkoleniowca miesiąca Serie A.

Andrea Sottil latem zeszłego roku postanowił zamienić Ascoli na Udinese. Była to zaskakująca informacja, choć fani, którzy mieli okazję śledzić rozgrywki Serie B wiedzieli, że ten trener uwielbia ofensywny i widowiskowy futbol. I tak było z Udinese na początku sezonu. Drużynę uznawano za rewelację ligi, ale z biegiem czasu pojawiły się kontuzje kluczowych piłkarzy oraz ogólny spadek formy. Obecnie “Zebrette” okupują 12. lokatę w tabeli.

Nazwisko Sottil nie tak dawno było na ustach wszystkich kibiców, którzy mieli okazję śledzić poczynania Lecha Poznań w Lidze Konferencji. Otóż w rewanżowym spotkaniu “Kolejorza” z Fiorentiną jedną z bramek zdobył Riccardo Sottil. Piłkarz “Violi” jest synem szkoleniowca Udinese.

Sprawdź także: Fatalna kontuzja młodego zawodnika Juventusu

Komentarze