Andrea Pirlo: zasłużyliśmy na trofeum

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC zrealizował plan, jakim był triumf w Pucharze Włoch. Stara Dama w pokonanym polu pozostawiła Atalantę, sprawiając jednocześnie świetny prezenty urodzinowy trenerowi Andrei Pirlo, który 19 maja obchodził 42 urodziny.

Juventus zdobył Puchar Włoch 2021

Juventus FC pokonał w Reggio Emilia ekipę z Bergamo 2:1. Tym samym turyńczycy wygrali drugie trofeum w sezonie. Przypomnijmy, że wcześniej po pokonaniu Napoli ekipa z Turynu wywalczyła Superpuchar Włoch.

– To był wspaniały mecz z udziałem dwóch świetnych zespołów, które walczyły od początku do końca. To było godne finału i obecności świetnych kibiców na trybunach, więc cieszymy się, że mogliśmy zapewnić im przyjemny wieczór – powiedział Pirlo przed kamerą Rai Sport.

– Chcieliśmy wygrać i przywieźć do domu to trofeum, mimo że nie był to udany sezon. Wzajemnie się jednak motywowaliśmy, przekonując się, że to ważny dla nas cel do zrealizowania. Pokonaliśmy świetne drużyny w półfinale i finale, więc Juventus zasłużył na to trofeum – kontynuował trener Bianconerich.

Jeszcze jeden cel do osiągnięcia

Juve jeszcze jednak ma jeden ważny cel do osiągnięcia w niedzielę. Jest nim wywalczenie miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W tym jednak przypadku nie wszystko jest w nogach piłkarzy Pirlo.

– Wiele nauczyłem się w trakcie mojego pierwszego sezonu w roli trenera. Znalazłem satysfakcję z pracy, która jest bardzo przyjemna – przekonywał Włoch.

– Zwykle staraliśmy się grać z trzema obrońcami z tyłu. Czasem mieliśmy dwóch środkowych obrońców i pomocnika. Czasami decydowaliśmy się na trzech tego typu zawodników, co było jednak uzależnione od przeciwnika – mówił Pirlo.

– Żałujemy, że straciliśmy punkty przeciwko drużynom, które na papierze miały być łatwiejsze do pokonania. Teraz przechodzimy do rundy finałowej i wiemy, że to nie wszystko jest w naszych rękach – uzupełnił mistrz świata z 2006 roku.

Komentarze