Andrea Pirlo w kolejnym sezonie może nadal pracować w Serie A

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Andrea Pirlo prawdopodobnie wkrótce rozstanie się z Juventusem. Tymczasem ciekawe doniesienia w sprawie przyszłości włoskiego trenera podają włoskie media. Chętne na zatrudnienie Maestro jest podobno Sassuolo.

  • Andrea Pirlo prawdopodobnie wkrótce rozstanie się z Juventusem
  • Włoch może jednak w kolejnym sezonie nadal pracować w Serie A
  • 42-latek znajduje się na liście życzeń jednego z klubów ligi włoskiej

Sassuolo zainteresowane zatrudnieniem Pirlo

Andrea Pirlo w swoim debiutanckim sezonie w roli szkoleniowca co prawda nie zawojował Ligi Mistrzów i nie wygrał ze Starą Damą dziesiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Niemniej wywalczył Puchar Włoch oraz Superpuchar Włoch, a także znalazł się z Juve w TOP 4 ligi włoskiej.

Osiągnięcia Pirlo nie wystarczą prawdopodobnie na to, aby kontynuować pracę w Juventusie, który ma ambitniejsze cele. Niemniej CalcioMercato.com sugeruje, że 42-latek może w kolejnej kampanii nadal pracować w Serie A.

Decydenci klubu z MAPEI Stadium są podobno zainteresowani zatrudnieniem Pirlo na stanowisku pierwszego trenera. Mistrz świata z 2006 roku ma zostać następcą Roberto De Zerbiego, który zakotwiczył w Szachtarze Donieck.

– Wybór nowego trenera jest bardzo skomplikowany – powiedział w rozmowie z Il Sole 24 Ore dyrektor sportowy Neroverdich Giovanni Carnevali.

– Pirlo jest młodym i utalentowanym trenerem, ale rozważamy również inne opcje. Myślę, że podejmiemy decyzję w ciągu najbliższych kilku dni – uzupełnił włoski działacz.

Calciomercato.com twierdzi, że Sassuolo oferuje Pirlo dwuletni kontrakt.

Czytaj więcej: Andrea Pirlo: zasłużyliśmy na trofeum

Komentarze