Andrea Belotti nie przedłuży kontraktu z Torino

Andrea Belotti
Andrea Belotti Pressfocus

Włoskie media już od dłuższego czasu informowały o zakończeniu przygody Andrei Belottiego w Torino. Teraz te wieści potwierdził też Nicolo Shira, który uważa, że napastnik może latem trafić do jednej z ekip Premier League.

  • Andrea Belotti zamierza opuścić Torino zaraz po wygaśnięciu kontraktu
  • Napastnik chciałby spróbować sowich sił poza granicami kraju
  • 28-latek znalazł się na radarze drużyny z Premier League

Andrea Belotti trafi do Anglii?

Andrea Belotti zapowiedział już swoim szefom, że wypełni swój kontrakt w Torino do końca, po czym odejdzie z klubu jako wolny zawodnik. Włoch reprezentuje barwy turyńskiej ekipy do 2015 r. Dotychczas zdążył wystąpić w 238 pojedynkach, w których zdobył 107 goli i 32 asysty. Włoskie media twierdzą, że napastnik planuje spróbować swoich sił poza granicami kraju.

Nicolo Shira wskazał nawet kierunek, który interesuje 28-latka. Newcastle jest ponoć mocno zainteresowane pozyskaniem Belottiego, który miałby dołączyć do ekipy z St. James’ Park zaraz po zakończeniu sezonu. Sroki walczą o utrzymanie w Premier League, ale saudyjski inwestor pragnie zbudować drużynę walczącą, co roku o najwyższe cele. Belotti to może nie najlepszy snajper na świecie, jednak poradziłby sobie w angielskiej ekstraklasie, gdzie atakujący muszą się sporo napocić, aby przełamać defensywę przeciwnika.

Na ten moment Andrea Belotti trafiał do siatki rywali dwa razy. Tymczasem Torino utknęło w środku stawki i wylądowało na 11. lokacie przed startem rundy rewanżowej.

Przeczytaj również: Juventus rozważa możliwość pozyskania Milika

Komentarze