Ancelotti: Włochy mają słabą kulturę stadionową

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Carlo Ancelotti zwrócił w ostatnim wywiadzie uwagę na brak kultury stadionowej we Włoszech. Opiekun Napoli stwierdził, że jest to jeden z głównych problemów Serie A.

Czytaj dalej…

– Byłem za granicą przez ostatnie dziewięć lat i ani razu nie spotkałem się z problemem znieważenia. Wróciłem do kraju i od razu kilka osób przypomniało mi o tym problemie – zaczął trener Napoli.

– We Włoszech musimy znacznie poprawić się pod tym względem. Myślimy o nowej infrastrukturze, bardzo dobrze, ale powinniśmy też dyskutować o naszej kulturze sportowej, która jest niższa niż w innych, najlepszych ligach. Nadal mamy wiele do ulepszenia – powiedział Ancelotti.

– Mój pobyt w Napoli? Wybrałem zwycięski projekt. Jest to klub, który ma wielkie ambicję i jeśli dalej będzie dobrze zarządzany to może osiągnąć wiele. Jestem tu aby pomóc. Wierzę, że już niedługo zdobędziemy jakiś puchar bądź mistrzostwo ligi – zakończył.

Carlo Ancelotti dołączył klubu z południa Włoch w lipcu 2018 roku. Wcześniej pracował m.in. w Bayernie Monachium, Realu Madryt, Milanie czy Juventusie.

Komentarze