Ancelotti: To było świetne spotkanie

Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli pokonało w środowym boju Ligi Mistrzów 3:2 FC Salzburg. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec teamu z Kampanii nie ukrywał, że to była bardzo cenna wiktoria dla jego drużyny.

Czytaj dalej…

– Spodziewałem się tak trudnego meczu. Wiedziałem, że do zwycięstwa potrzebna będzie koncentracja przez 90 minut – mówił Carlo Ancelotti przed kamerą Sky Sport Italia.

-To było świetne spotkanie, w którym walczyliśmy od początku do końca, będąc skupionym przez całe zawody. Osiągnęliśmy bardzo dobry rezultat – dodał Włoch.

– Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, obejmując szybko prowadzenie. Później rywal naciskał, ale udało nam się odzyskać kontrolę nad spotkaniem. Bardzo pomocni dla nas byli zawodnicy, którzy weszli z ławki – zaznaczył Ancelotti.

– Mówiłem już wcześniej, że dla losów rywalizacji w naszej grupie arcyważne będą starcia z Salzburgiem. Jedno wygraliśmy, ale jeszcze jedno przed nami. Wierzymy, że w drugim meczu możemy zaprezentować się lepiej – kontynuował opiekun wicemistrzów Włoch.

– Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale ekipa z Salzburga jest bardzo niebezpieczna. Zwłaszcza na swoim stadionie. Musieliśmy zatem zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać – skwitował Ancelotti.

W tabeli grupy E liderem jest przedstawiciel Serie A, legitymujący się siedmioma punktami. Na drugiej pozycji jest Liverpool FC z dorobkiem sześciu “oczek”.

Komentarze