Ancelotti: Rotowanie składem jest dobre

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Carlo Ancelotti uważa wysokie zwycięstwo Napoli 4:1 nad Lecce za potwierdzenie dobrej decyzji o rotowaniu składem. Szkoleniowiec dokonał aż ośmiu zmian w składzie w porównaniu do zespołu, który w tygodniu pokonał Liverpool.

Czytaj dalej…

– W pierwszej połowie byliśmy zbyt zrelaksowani, ale przez resztę czasu graliśmy dobrze. To było niebezpieczne spotkanie, bowiem miało miejsce po meczu z Liverpoolem. Rotacja drużyny pomogła jednak w utrzymaniu naszej koncentracji. Kiedyś martwiono się dokonywaniem zmian, ale moim zdaniem jest to ważny element gry – powiedział Ancelotti.

W ataku zespołu zagrali Arkadiusz Milik i Fernando Llorente. Drugi z nich zdobył trzy bramki w ostatnich dwóch meczach. – Z pewnością zrobił dobre wrażenie. Podobał mi się sposób, w jaki grał razem z Milikiem. Pierwsza bramka miała miejsce po uderzeniu Milika. Mamy wiele możliwości w ataku – kontynuował.

– Dziś Milik zagrał z prawej strony, Insigne z lewej, a Llorente na środku ataku. Milik może dzięki temu więcej uderzać z dystansu i korzystać z większej przestrzeni. Grał tak wielokrotnie u boku Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski, więc jest do tego przyzwyczajony – dodał.

Komentarze