Ancelotti: Musimy poprawić się pod względem mentalnym

Serie A
Serie A

Carlo Ancelotti udzielił w ostatnim czasie naprawdę długiego wywiadu dziennikowi Il Napolista, przekonując w nim, że SSC Napoli musi pod jego batutą poprawić się pod względem mentalnym, bo po odpadnięciu z Ligi Mistrzów nastroje w szeregach ekipy z Kampanii wciąż są dalekie od wymarzonych.

Czytaj dalej…

– Napoli musi poprawić się pod względem mentalnym, ale także nabrać cennego doświadczenia. Mamy w swoich szeregach takich zawodników jak Alex Meret, czy Fabian Ruiz, którzy są z nami dopiero od tego sezonu. Niemniej cały czas dojrzeć piłkarsko muszą też Piotr Zieliński, czy Arkadiusz Milik – mówił szkoleniowiec Azzurrich cytowany przez Football Italia.

– Musimy osiągnąć wszyscy poziom niezawodności. Aktualnie takim stanem mogą się u nas legitymować: Kalidou Koulibaly, Jose Callejon, czy Raul Albiol. W każdym razie starsi zawodnicy muszą pomagać tym młodszym dojrzeć – dodał Ancelotti.

– Nie wspominam o napastnikach takich jak Adam Ounas, Lorenzo Insigne, czy Dries Mertens. Na tych piłkarzy muszę czekać, kiedy będą mogli grać na 100 procent swoich możliwości. W przypadku takich zawodników nieco gorsze momenty w grze są do zaakceptowania. Takiej taryfy ulgowej nie mają jednak: Fabian, Zieliński czy Amadou Diawara, bo ich gra musi być na stałym poziomie przez całe spotkanie – podkreślił Włoch.

Ancelotti wrócił też pamięcią do potyczki z Paris Saint-Germain w najważniejszych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. – Wydaje mi się, że nasz mecz przeciwko PSG był najlepszym w sezonie. Podobał mi się w tym spotkaniu nasza chęć odniesienia zwycięstwa, czy kontrolowania boiskowych wydarzeń i zdobycia bramki – mówił opiekun Azzurrich.

– Przygotowaliśmy się do starcia z paryżanami bardzo dobrze. Z drugiej strony łatwej przygotować drużynę do występów w europejskich pucharach, niż w Serie A, bo włoskie drużyny skrupulatnie analizują występy swoich przeciwników. Na przykład Torino w meczu z nami zagrało zupełnie inaczej, niż we wcześniejszych spotkaniach sezonu, co potwierdza między innymi zmiana pozycji na boisku Tomasa Rincona, co w klubach spoza Włoch raczej nie ma miejsca – wyjaśnił trener wicemistrzów Włoch.

Komentarze