Ancelotti: Możemy winić tylko siebie

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Trener SSC Napoli Carlo Ancelotti był mocno zawiedziony brakiem skuteczności swoich podopiecznych w niedzielnym spotkaniu z Torino FC.

Czytaj dalej…

Błękitni nie zdołali u siebie pokonać Byków z Piemontu i Juventus powiększył w ten sposób przewagę nad zespołem z Kampanii do trzynastu punktów.

– Zabrakło nam gola, tak jak w meczu z Fiorentiną. Byliśmy skoncentrowani i zdeterminowani, ale to jest niedopuszczalne, żeby nie wykorzystać żadnej z osiemnastu dogodnych okazji w tych dwóch spotkaniach – wyznał Ancelotti dla stacji Sky Sport Italia.

– Musimy oczywiście jeszcze sporo popracować na treningach nad wykończeniem akcji. Nie zgadzam z nikim, kto powie, że nie gramy dobrej piłki, ale nie zamieniamy swoich szans na gole – podkreślił trener zespołu z Neapolu.

– Wszyscy dbamy o to, aby być lepszymi, ale wyraźnie musimy zagłębić się w szczegóły, ponieważ z moim skromnym doświadczeniem mogę powiedzieć, że to zespół, który gra dobrą piłkę – bronił się były opiekun PSG, Chelsea, Realu i Milanu.

– To rozczarowujące, ponieważ jeśli grasz źle, to i tak możesz wywalczyć remis. Jeśli gramy dobrze i nie wygrywamy, to jednak nie mamy nikogo, kogo można winić, tylko siebie – podsumował Ancelotti.

Komentarze