Ancelotti: Jesteśmy spokojni i zmotywowani

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Napoli Carlo Ancelotti ze spokojem czeka na czwartkowe spotkanie Ligi Europy przeciwko Red Bull Salzburg. Podczas konferencji przedmeczowej podkreślał, że jego drużyna zdaje sobie sprawę z wagi tego pojedynku.

Czytaj dalej…

– Atmosfera jest spokojna, jesteśmy zmotywowani i wiemy, że tak jak w przypadku Juventusu, jest to wrażliwe spotkanie. Drużyna jest świadoma trudności, którym nie będzie łatwo się przeciwstawić. Stawką jest awans, ale ten mecz nie będzie decydujący. Taki będzie w przyszłym tygodniu w Austrii – powiedział Ancelotti.

– W Lidze Europu są jeszcze zespoły, które mają doświadczenie i tradycje w europejskich pucharach. Poziom techniczny jest prawie równy. Liga Europy zyskuje prestiż. Wygrywały ją takie drużyny jak Manchester United, Sevilla i Chelsea. Napoli również jest teraz konkurencyjne w Europie, nie tylko w Serie A – dodał.

– Pod względem fizycznym występ nikogo nie jest zagrożony. Chłopcy wyglądają dobrze, także na poziomie mentalnym. Jesteśmy tylko rozczarowani niedzielnym wynikiem, ponieważ nasz występ był doskonały. Naprawdę podoba mi się, jak gramy i mam nadzieję, że jest jeszcze na poprawę. W tej chwili nie potrafimy wykorzystać, tego co wypracowujemy – dodał.

– Musimy wybiec na boisko z inteligencją. Salzburg jest agresywny, gra dużo do przodu i wykorzystuje kontratak. Grając na San Paolo, musimy przejąć kontrolę nad grą, ale zwracając również uwagę na defensywę, aby uniknąć niespodzianek – dodał.

Komentarze