Ancelotti: Duże nazwiska nie odejdą z Napoli

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Napoli Carlo Ancelotti jest przekonany, że żaden z ważnych zawodników nie odejdzie z klubu podczas letniego okna transferowego.

Czytaj dalej…

Z opuszczeniem Neapolu łączeni są ostatnio Kalidou Koulibaly i Allan, których pozyskaniem zainteresowani są przedstawiciele odpowiednio Manchesteru United i Paris Saint-Germain, ale Ancelotti uważa, że Napoli nie ma potrzeby sprzedaży swoich zawodników.

– Poślubiłem projekt klubu i podzielam tę wizję. To czołowy klub we Włoszech i silny w Europie, ale jednocześnie nie może płacić zawodnikowi 10 milionów euro – powiedział Ancelotti.

– De Laurentiis zawsze trzyma finanse w równowadze i nie będę go prosił o rozbicie banku. Są inne sposoby na wygraną, możemy to udowodnić – mówił szkoleniowiec. – De Laurentiis chciałby, abym został tutaj na całe życie, ale mogę mu tylko dać psychofizyczne gwarancje na maksymalnie osiem lat.

– Koulibaly nie odejdzie, a inne duże nazwiska również pozostaną, ponieważ Napoli nie jest zmuszone do sprzedaży. Dzięki ukierunkowanym inwestycjom możemy rozwijać się i wygrywać z młodymi zawodnikami, pod warunkiem, że znajdziemy takich zawodników jak Meret i Fabian Ruiz – dodał Ancelotti.

Komentarze