Amrabat przeprosił Fiorentinę za naciski na transfer

Sofyan Amrabat
Sofyan Amrabat PressFocus

Trener Fiorentiny Vincenzo Italiano potwierdza, że Sofyan Amrabat przeprosił drużynę po tym, jak naciskał na transfer do Barcelony.

  • Amrabat przeprosił za swoje zachowanie
  • Italiano potwierdził wcześniejsze doniesienia mediów
  • Fiorentina awansowała do półfinału Pucharu Włoch

Italiano skomentował zachowanie Amrabata

Sofyan Amrabat był już wcześniej łączony z Liverpoolem i Atletico Madryt, ale to Barcelona przeprowadziła zdecydowany atak chcąc wypożyczyć reprezentanta Maroko do końca sezonu z opcją wykupu. Warunki te były jednak nie do przyjęcia dla Fiorentiny, która odrzuciła ofertę wprost, co wywołało frustrację u zawodnika.

– Amrabat był wstrząśnięty tym, co się stało, ale przeprosił i wie, że musi dać z siebie wszystko do czerwca. To topowy zawodnik – powiedział Italiano na konferencji prasowej.

– Słusznie został wykluczony z sesji treningowej, ale kiedy okno transferowe się zamyka, wszystko się uspokaja. Amrabat wstał i przeprosił. Rynek transferowy to sportowa tragedia dla trenerów, więc jest znacznie lepiej, gdy się zamyka i możemy skupić się na grze – dodał szkoleniowiec Fiorentiny.

Fiorentina pokonała w środę Torino w Pucharze Włoch i zameldowała się w półfinale tych rozgrywek. Amrabat początkowo został usunięty z kadry na ten mecz, ale ostatecznie znalazł się na ławce rezerwowych, a na placu gry pojawił się w 74. minucie.

Fiorentina w półfinale tych rozgrywek zmierzy się z sensacyjnie spisującym się Cremonese, które wyeliminowało Romę, a wcześniej odprawiło z kwitkiem Napoli. W drugim półfinale Inter Mediolan czeka na zwycięzcę pary Juventus – Lazio.

Zobacz również: Puchar Włoch: walka o półfinał w Turynie, przewidywane składy na mecz Juventus – Lazio

Komentarze