Amerykańskie konsorcjum zainwestuje krocie w Romę?

Serie A
Serie A

Włoski dziennik Il Tempo podaje, że Friedkin Group ma plan, aby zainwestować w AS Romę. Podobno wkrótce przedstawiciele amerykańskiego konsorcjum mają rozpocząć audyt finansów w stołecznym klubie, co może mieć kluczowe znaczenie przed ewentualną inwestycją.

Czytaj dalej…

Na dzisiaj nie wiadomo w jaki sposób Friedkin Group miałoby zainwestować w Romę. Możliwych jest kilka scenariuszy, począwszy od wykupienia pakietu większościowego w klubie. Realne są jednak także opcje współpracy przy obecnym głównym właścicielu Romy, czy po prostu inwestycji w nowy stadion.

Odnotujmy, że amerykańskie konsorcjum zdobyło fortunę, dystrybuując samochody Toyoty w pięciu stanach amerykańskich za pośrednictwem 154 dealerów. Dyrektor wykonawczy firmy Dan Friedkin ma majątek osobisty szacowany na 4,2 miliona dolarów, co daje mu 504 miejsce na liście najbogatszych ludzie na świecie według Forbesa.

Warto odnotować, że klub ze stolicy Włoch na pewno nie należy do tanich opcji. Obecny właściciel Romy James Pallotta wycenia Romą na miliard euro. Nie jest jednak tajemnicą, że 61-latek nie myśli o sprzedaży klubu, chociaż szuka partnerów do inwestycji w Romę.

Komentarze