Niejasna przyszłość obrońcy Milanu

Sergino Dest
Sergino Dest Pressfocus

Coraz bardziej skomplikowana staje się przyszłość Sergino Desta. Amerykanin nie przekonał swoimi występami Stefano Pioliego i mało prawdopodobne wydaje się, żeby Milan miał go wykupić z FC Barcelony. Prawego obrońcy nikt nie chce już również na Camp Nou.

  • Sergino Dest ma problem z rywalizacją o miejsce w wyjściowym składzie Milanu
  • Amerykanin nie przekonuje swoimi występami i mało prawdopodobne, żeby Milan miał go wykupić
  • Prawego obrońcy nie potrzebuje już również Xavi, co stawia znak zapytania względem jego przyszłości

Trudny przypadek Sergino Desta

FC Barcelona z zadowoleniem oddała na początku sezonu Sergino Desta na wypożyczenie do Milanu. Xavi skreślił Amerykanina, który w jego opinii nie prezentował odpowiedniego poziomu. W umowie z włoskim klubem Blaugrana zawarła możliwość wykupu zawodnika. Klauzula została ustanowiona na poziomie 20 milionów euro.

Minęło pół sezonu i dziennikarze Marki zaczynają wątpić, czy Milan zdecyduje się na wykupienie Amerykanina. Prawy obrońca do tej pory wystąpił w 14 spotkaniach, ale tylko pięciokrotnie wybiegał na murawę w wyjściowym składzie. Sztab szkoleniowy Rossonerich na czele ze Stefano Piolim na razie nie jest przekonany co do jakości zawodnika.

Dest popełnia wiele prostych błędów, a do tej pory nie udało mu się zanotować żadnej bramki ani asysty. Maleje jego wartość rynkowa, a media hiszpańskie nie mają wątpliwości, że nie ma on już przyszłości w ekipie Dumy Katalonii

Po zakończeniu sezonu Sergino Dest prawdopodobnie wróci na Camp Nou, a FC Barcelona postara się go sprzedać. Na rynku może jednak brakować chętnych na usługi reprezentanta Stanów Zjednoczonych, który nie rozwija się tak, jak zakładano.

Komentarze