Ambrosini: Suso jednym z kluczy w walce o LM

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Massimo Ambrosini uważa, że Suso jest kluczem do wywalczenia awansu Milanu do rozgrywek Ligi Mistrzów. Pomocnik Rossonerich w ostatnim czasie prezentuję niższą formę, nie wpisując się na listę strzelców od stycznia.

Czytaj dalej…

– Milan czeka trudne spotkanie z Sampdorią w niedzielę, ale może skorzystać z dobrego terminarza. Milan znajduje się w takiej pozycji, w jakiej chciał się znaleźć. Zajęcie miejsca w pierwszej czwórce nie będzie łatwo, ale mają wszystko co potrzebne, aby utrzymać tę pozycję. Szczególnie jeżeli ich indywidualności wrócą do formy, na przykład Suso – powiedział Ambrosini.

Milan zbliżył się w tym sezonie do Juventusu, ale nadal traci 26 punktów do Starej Damy. – Jeśli Juventus nadal jest punktem odniesienia, to nadal istnieje duża różnica. Jeśli jednak mówimy o tym, że jesteśmy tuż za nimi, to różnica nie jest tak wielka. W ubiegłym sezonie rozpoczął się proces odbudowy, w który w tym roku jest kontynuowany – kontynuował.

– To oczywiste, że powrót do Ligi Mistrzów uruchomiłby proces, który pozwoliłby Milanowi na wzmocnienie drużyny – dodał Ambrosini.

Komentarze