Pomocnik Romy z zielonym światłem na odejście

Amadou Diawara
Amadou Diawara Pressfocus

Jeszcze przed końcem okna transferowego zespół AS Romy prawdopodobnie opuści Amadou Diawara. Nicolo Schira przekazał, że pomocnik otrzymał od Jose Mourinho zielone światło do odejścia. Pojawiły się już zainteresowane nim kluby.

  • Amadou Diawara jest niemal od roku przykuty do ławki rezerwowych AS Romy
  • Piłkarz otrzymał zgodę na odejście i jeszcze latem powinien zmienić klub
  • Rzymianie otrzymali za niego już oferty od Torino i US Lecce

Diawara ma dość siedzenia na ławce rezerwowych

AS Roma latem wzmocniła się kilkoma interesującymi piłkarzami, dla których miejsce w składzie zrobić musieli ci skreśleni przez sztab szkoleniowy. Jednym z nich jest Amadou Diawara. W ubiegłym sezonie Gwinejczyk został już niemal całkowicie odstawiony przez Jose Mourinho na boczny tor i wystąpił w zaledwie ośmiu meczach.

25-latek w tym sezonie ani razu nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej, a jego agenci od kilku tygodni intensywnie szukali mu nowego klubu. Mimo braku gry, zgody na odejście pomocnika wciąż nie wyrażał sztab szkoleniowy, który chciał mieć w kampanii 2022/23 jak najwięcej opcji w środku pola. Sytuacja Diawary w ostatnich dniach uległa jednak zmianie, o czym poinformował Nicolo Schira.

Zdaniem dziennikarza Gwinejczyk otrzymał od Jose Mourinho zielone światło do odejścia i w najbliższych dniach powinien opuścić Romę. Zainteresowanie jego sprowadzeniem wykazały Torino i US Lecce. Przyszłość Amadou Diawary powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach.

Czytaj u nas: Fabrizio Romano wskazał aktualny cel transferowy AS Romy

Komentarze