Allegri zapowiedział występ Dybali przeciwko Atalancie

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda


Juventus FC w sobotę zmierzy się w meczu kontrolnym z Atalantą. Massimiliano Allegri ujawnił, że w tym starciu zagra Paulo Dybala. Opiekun Starej Damy jednocześnie dał do zrozumienia, że piłkarze La Dei są jego zdaniem jednymi z głównych kandydatów do mistrzostwa Serie A w kolejnej kampanii.

  • Juventus w sobotę rozegra ostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu
  • Stara Dama zagra z Atalantą, którą w maju pokonała w finale Pucharu Włoch
  • W szeregach Juve zagrać ma Paulo Dybala

Juventus na ostatniej prostej przygotowań

Juventus FC już w przyszłym tygodniu zacznie nowy sezon ligowy. Zanim jednak do tego dojdzie, to Bianconerich czeka jeszcze ostatni test przed rozpoczęciem nowej kampanii.

– Paulo Dybala zaprezentuje się jutro na boisku. Chcę zobaczyć aktualną dyspozycję piłkarzy na tle solidnego rywala. To dla nas ważne spotkanie. Tymczasem od wtorku zaczniemy się koncentrować już tylko na starcie nowego sezonu – powiedział Allegri w rozmowie z klubową telewizją.

– Dybala dobrze wygląda na treningach. Wszyscy ciężko pracujemy. Zdaje sobie jednak sprawę, że poziom przygotowania zawodników jest różny. Jest to uzależnione od momentu, w którym piłkarze wrócili do zajęć. W każdym razie jestem pewny, że będziemy gotowi na starcie z Udinese – zaznaczył opiekun Juve.

Juventus miał okazję mierzyć się z Atalantą w maju w finale Coppa Italia. Jutro obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie. Allegri nie szczędził pochwał w kierunku zespołu z Bergamo.

– Atalanta to świetna drużyna, a Gian Piero Gasperini pokazuje, że jest bardzo dobrym trenerem. Są zespołem mocnym fizycznie, dobrze grającym piłką. Efekty widać na arenie międzynarodowej, gdzie byli w ostatnim sezonie jednym z ośmiu najlepszych teamów w Lidze Mistrzów – mówił Włoch.

Czytaj więcej: Juventus oddala się od pozyskania Locatelliego

Komentarze