Allegri zakpił po meczu z Fiorentiną? “Ćwiczyliśmy fazę defensywną”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus rozczarował w sobotnim spotkaniu piętej kolejki Serie A, remisując z Fiorentiną (1:1). Niezadowolony z tego był po zakończeniu meczu szkoleniowiec Starej Damy.

  • Juventus zaliczył trzeci remis w tym sezonie
  • W sobotnie popołudnie Stara Dama podzieliła się punktami z Fiorentiną
  • Niezadowolenia nie krył po zakończeniu boju na Stadio artemio Franchi opiekun Juve

Allegri z niedosytem

Juventus do meczu z Fiorentiną przystępował, chcąc odnieść kolejne zwycięstwo. Jednocześnie drużyna z Turynu miała zamiar w dobrych nastrojach podejść do potyczki z PSG w Lidze Mistrzów. Plany jedno, a rzeczywistość to drugie. Bianconeri w drugiej połowie pozwolili rywalom na kontrolowanie boiskowych wydarzeń.

– Fiorentina mocno naciskała i przegapiliśmy kilka sytuacji. Powiedzmy, że ćwiczyliśmy dobrą fazę defensywną – mówił po zakończeniu spotkania Massimiliano Allegri cytowany przez Football Italia.

Zobacz także:

Trener Juve skomentował decyzję o niewykorzystaniu w meczu byłego napastnika Fiorentiny Dusana Vlahovica. – Zagrał kilka meczów, a Arkadiusz Milik mógł dał nam nowe mozliwości. Nie tylko mam na myśli gola. Serbowi natomiast chciałem dać szansę na odpoczynek – stwierdził Włoch.

Allegri przeanalizował, czego Juventusowi brakowało w remisie z Fiorentiną. – W drugiej połowie zrezygnowaliśmy z kilku zawodników, ale rzeczą, którą należy absolutnie poprawić, jest to, że kiedy mamy szansę na gola na 2:0, trzeba ją wykorzystać. To są kluczowe momenty, które decydują o losach rywalizacji. My z kolei nie potrafimy postawić kropki nad “i” – mówił trener Juve.

Czytaj więcej: Kolejna bramka Arkadiusza Milika! Juventus dzieli się punktami

Komentarze

Comments 6 comments

^ “…Co on pyerdoli za przeproszeniem? Momentami Viola zamykała Juventus (…) się odkleja i to bardzo mocno”-
– Co odkleja? Właśnie to powiedział że zamykała i wtedy musieli ćwiczyć fazę defensywną: “..Fiorentina ha spinto molto (…) diciamo che ci siamo allenati a fare una buona fase difensiva” (nagranie na youtube).
Powiedział też: “Rozgniewany mało powiedziane”:
“Arrabbiare è dir poco, non si deve prendere quel gol…” Gol dał Fiorentinie nowe życie, bardzo dobrą 2gą połowę, skończyli remisem jak 3 i 6 dni wcześniej Napoli z tąż Fiorentiną i Lecce (i skądinąd tegoż wieczora Atletico z Sociedad, Bayern z UnionBerlin, Liverpool z Evertonem); to są zespoły z nowymi, po odejściach, grające co 3 dni, rotujące przed Liverpoolem i PSG.

Narracja dopasowywana pod scenariusze, których nikt nie zakładał. Dał odpocząć Vlahovicovi i to jedyna rzecz którą rzeczywiście zaplanował. Myślisz że w takiej sytuacji w lidze, gdzie każdy punkt jest na wagę złota, w meczu z zawsze groźna Fiorentiną kazałby grać swojemu zespołowi na 30 procent? Po prostu Juventus wyglada mizernie i takie są fakty, to żadne oszczędzanie sił czy rotowanie. Rozumiem, że w meczu z Sampdorią też „odpoczywali”? Tą samą Sampdorią, która tydzień później dostała 4 od Salernitany?
Ok.

Up “…Myślisz że (…) kazałby grać swojemu zespołowi na 30 procent?…” itd –
– Słuchaj gościu. Jak udajesz że komentujesz mój post to: cytat, i odniesienie się do niego. Nie “myślę że” trener “kazal grać na 30 procent”, takie brednie to w wylęgarniach stronek klubowych.

Gościu XDDDDD
To wynikało z kontekstu twojej wypowiedzi, zwłaszcza pisząc o rotowaniu przed LM, ja niczego nie cytowałem. Więc się teraz wielce nie oburzaj. To że nie napisałeś czegoś dosłownie nie znaczy że czegoś nie sugerujesz. Kolejny raz odnosisz się do mojego komentarza i kolejny raz dostajesz orkę, na co ci to?
Wracaj cytować gargamela, bo odklejony jesteś tak jak beton Allegri.