Allegri: Tytuł? Mamy inny cel

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Szkoleniowiec Juventusu Massimiliano Allegri uważa, że Inter Mediolan pozostaje głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Włoch w tym sezonie. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w niedzielny wieczór na Allianz Stadium.

  • Massimiliano Allegri nie umieszcza Juventusu w gronie kandydatów do zdobycia mistrzostwa
  • W niedzielę Stara Dama zmierzy się u siebie z Interem Mediolan
  • Nerazzurri są według szkoleniowca najpoważniejszym kandydatem do tytułu

Allegri o szansach na mistrzostwo

Liderem ligowej tabeli jest Milan, który ma na swoim koncie 66 punktów. Trzy punkty mniej zdobyło drugie Napoli, natomiast za ich plecami plasują się Inter (60) i Juventus (59). Trzeba jednak pamiętać, że Nerazzurri rozegrali do tej pory jedno spotkanie mniej.

– Inter nadal jest faworytem do zdobycia Scudetto, przynajmniej do niedzielnego wieczoru… – powiedział Allegri. – Bardzo dobrze widać, że Milan radzi sobie bardzo dobrze, podobnie Napoli i uważam, że zdobywcą Scudetto będzie jedna z tych trzech drużyn – dodał szkoleniowiec Juventusu.

Świetna postawa Juventusu w ostatnich tygodniach sprawiła, że zaczęły pojawiać się pytania o szanse Starej Damy na zdobycie tytułu. Allegri nie chce jednak o tym rozmawiać i skupia się z zespołem na zrealizowaniu innego celu.

– Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Wciąż jest wiele punktów do zdobycia i musimy pozostać skoncentrowani – kontynuował Allegri. 

Zobacz także: Juventus – Inter: typy, kursy, zapowiedź

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze