Allegri: To zdecydowanie nie był łatwy mecz

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Juventus wygrał u siebie z Chievo Werona 3:0 w poniedziałkowym meczu Serie A. Massimiliano Allegri, trener Starej Damy, powiedział, że jego zespół wykonał kolejny krok w kierunku zdobycia Scudetto.

Czytaj dalej…

– To był dobry mecz i zdecydowanie nie był on łatwy. Po ostatnich spotkaniach mogliśmy stracić koncentrację. Zawodnicy jednak zagrali odpowiedzialnie i rywale stworzyli sobie tylko jedną sytuację. Jesteśmy jedno zwycięstwo mniej od obrony tytułu – powiedział Allegri.

Szkoleniowiec pochwalił także indywidualnie kilku swoich zawodników. – Emre Can rozegrał doskonałe spotkanie. On ma świetną technikę i musi tylko przyzwyczaić się do bardziej ofensywnej gry – zaznaczył.

– Oglądanie Paulo Dybali w takiej formie jaką zaprezentował w tym meczu jest przyjemnością. Może być rozczarowany, że nie zdobył bramki, ale jeśli dalej będzie grał na takim poziomie, to będzie niesamowitym zawodnikiem – ocenił.

– Alex Sandro ma już na swoim koncie kilka znakomitych występów w tym sezonie. Być może nie błyszczy tak jak w poprzednim, ale cały czas widać jego obecność w naszej drużynie – stwierdził.

Bianconeri są liderem tabeli i mają dziewięć punktów przewagi nad SSC Napoli. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Lazio Rzym.

Komentarze