Allegri: Ta porażka może nam pomóc się obudzić

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC przegrał na wyjeździe z Genoa CFC 0:2 w niedzielnym meczu Serie A. Massimiliano Allegri, trener Starej Damy, powiedział, że pierwsza porażka w sezonie ligowym może pomóc się obudzić jego podopiecznym.

Czytaj dalej…

– Spodziewałem się innego Juventusu. Nie rozgrywaliśmy dobrego spotkania, popełniliśmy kilka błędów, a potem przyszedł gol z niczego – powiedział Allegri w rozmowie z Sky Sport Italia.

– Podobnie jak w przypadku porażki z Atalantą w Pucharze Włoch, znaleźliśmy sobie odpowiedni czas na przegranie meczu, ponieważ to znów jest tuż przed przerwą reprezentacyjną. Mamy więc czas, aby się zresetować i odpocząć – dodał.

– Nie da się grać każdego meczu na maksimum swoich możliwości. Uważam, że ta porażka może nam pomóc się obudzić. Myśleliśmy, że już zdobyliśmy scudetto, ale tak nie jest. Potrzebujemy jeszcze pięciu zwycięstw i mamy nadzieję, że Napoli zgubi jeszcze jakieś punkty – stwierdził.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu pozostają na pozycji lidera, mając 18 “oczek” więcej od SSC Napoli, który rozegrał jedno spotkanie mniej. Kolejnym ligowym rywalem Juve będzie Empoli FC.

Komentarze