Allegri skomentował zachowanie Keana. “Niech to będzie dla niego lekcją”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Massimiliano Allegri odniósł się w pomeczowym wywiadzie do zachowania Moise Keana w meczu przeciwko Romie. Szkoleniowiec Juventusu wierzy, że napastnik wyciągnie wnioski.

  • Allegri odniósł się do czerwonej kartki Keana
  • Napastnik Juve na boisku spędził 40 sekund
  • Szkoleniowiec wierzy, że Włoch wyciągnie wnioski

Kean przeprosił za swoje zachowanie

Moise Kean pojawił się na placu gry w 89. minucie meczu Juventusu z Romą i wytrzymał na nim dokładnie 40 sekund, zanim zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Gianluce Mancinim. Gracz Romy sprowokował napastnikaa delikatnym pociąganiem za koszulkę, a ten postanowił kopnąć go w sytuacji bez piłki.

– Kean popełnił błąd. Dla mnie to koniec historii. Naraził drużynę na kłopoty, ale później przeprosił za swoje zachowanie. Niech to będzie dla niego cenną lekcją, z której wyciągnie wnioski. Oczekuję większej koncentracji od zawodników – przyznał Allegri.

Według włoskich mediów Moise Kean zostanie dodatkowo ukarany za swoje bezmyślne zachowanie przez Juventus. Prawdopodobnie będzie to kara finansowa.

Co ciekawe, Moise Kean nie pobił rekordu Serie A. Ten należy do Giuseppe Lorenzo, który 9 grudnia 1990 roku zagrał dla Bolonii 10 sekund, zanim został wyrzucony z boiska za uderzenie łokciem legendy Parmy, Luigiego Apolloniego.

Zobacz również: Czyste konto polskiego bramkarza, jeden gol w hicie – podsumowanie 25. kolejki

Komentarze