Allegri skomentował wygraną nad Spezią

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus FC po czterech meczach bez wygranej w lidze w końcu wrócił na zwycięski szlak. W środowy wieczór pokonał nie bez kłopotów Spezię Calcio 3:2. Opiekun Starej Damy przyznał po zakończeniu spotkania, że jego zespół cierpiał.

  • Juventus FC przerwał niemoc bez wygranej w Serie A
  • W pokonanym polu Stara Dama pozostawiła Spezię Calcio
  • Po meczu kilka zdań komentarza na temat gry swojej drużyny wyraził opiekun Juve

Juventus znów na zwycięskim szlak

Juventus FC po remisach z Udinese Calcio (2:2) i Milanem (1:1) oraz porażkach z Empoli (0:1) i Napoli (1:2) powody do radości miał po środowym starciu piątej kolejki Serie A. Bianconeri wygrali z ekipą Arkadiusza Recy i Jakuba Kiwiora po golach Moise Keana, Federico Chiesy i Matthijsa De Ligta. Niemniej Spezia zawiesiła wysoko poprzeczkę Juve.

– Na szczęście wygraliśmy mecz, cierpiąc. Gdyby było inaczej, moglibyśmy pomyśleć, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy i na nic więcej ni było nas tego dnia stać – mówił Massimiliano Allegri w rozmowie z DAZN.

– Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Mamy zawodników, którzy muszą podejmować lepsze decyzje przy ostatnim podaniu, czy strzale – kontynuował Włoch.

Allegri, który w gniewie zszedł z boiska po zremisowanym starciu z Milanem, został zapytany, czy był mniej zły po pierwszym zwycięstwie w Serie A sezonie 2021/2022.

– Nie można zawsze wygrywać. W każdym razie dzisiaj zwyciężyliśmy. Musimy wyjść ze strefy komfortu. Piłka nożna składa się z cierpienia i zmęczenia – przekonywał opiekun Starej Damy.

– Są natomiast w naszym zespole zawodnicy, którzy muszą się poprawić. Mam na myśli między innymi Westona McKenniego, mogącego strzelić cztery gole. W każdym razie dobrze, że ma swoje szanse – powiedział Allegri.

Już w niedzielę turyńska ekipa rozegra kolejny mecz. Tym razem zmierzy się z Sampdorią na swoim stadionie, chcąc odnieść premierową wiktorię na Allianz Stadium w tej kampanii w lidze. Będzie to jednocześnie ostatni test Juve przed batalią z Chelsea w Lidze Mistrzów.

Czytaj więcej: Juventus wyrwał zwycięstwo, Milan z kolejną wygrana

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze

Na temat “Allegri skomentował wygraną nad Spezią