Allegri: Ronaldo jest przyszłością Juventusu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Kilka dni temu Juventus pożegnał się z Ligią Mistrzów, odpadając po dwumeczu z holenderskim Ajaksem Amsterdam. Od razu w mediach, przede wszystkim hiszpańskich, pojawiły się informację, że w związku z tym Cristiano Ronaldo może odejść z Turynu.

Czytaj dalej…

Na konferencji prasowej takim doniesieniom zaprzeczył jednak jednoznacznie Massimiliano Allegri, które określił je jako zwykłe medialne plotki.

– Ronaldo to przyszłość Juventusu. Ma kontrakt w Turynie na cztery lata i zaliczył właśnie fantastyczny sezon. Mam nadzieję, że kolejna jego kampania z nami będzie równie udana – zaczął opiekun Juventusu.

– Był rozczarowany odpadnięciem z Ligi Mistrzów tak jak my wszyscy, ale jako zespół spróbujemy wygrać ten puchar w następnym roku – dodał.

– Ronaldo nie gwarantuje Ligi Mistrzów bo taka jest piłka. Barcelona, która jest zespołem wielkim, też przez kilka ostatnich lat nie dochodziła do finałów. To normalnie w futbolu na takim poziomie – dodał Allegri.

– Za kilka dni będziemy mogli świętować Scudetto. To będzie dla nas kolejne ważne osiągnięcie. Poświęciliśmy na to cały sezon i nawet jeśli w Lidze Mistrzów się nie udało, za co przepraszamy, to mistrzostwo kraju jest naszym sukcesem z którego wszyscy w klubie są dumni – podsumował opiekun Starej Damy.

Komentarze