Allegri: Potrzebujemy pięciu zwycięstw w Serie A

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w lidze włoskiej Juventus FC zmierzy się w delegacji z Genoą CFC. Przed tym starciem szkoleniowiec Starej Damy zakomunikował, że odpoczywać w trakcie tej potyczki będzie Cristiano Ronaldo. Massimiliano Allegri odniósł się również do losowania w Lidze Mistrzów, przekonując, że nie można lekceważyć AFC Ajaxu.

Czytaj dalej…

– Aktualnie potrzebujemy trochę spokoju, aby zachowana została w naszych szeregach równowaga. W wtorek przeżyliśmy wszyscy fantastyczny wieczór, pokonując Atletico. Takie spotkanie było nam potrzebne, ale teraz musimy wrócić do rywalizacji w Serie A i skupić się na tych rozgrywkach – rzekł trener Juve w trakcie konferencji prasowej.

W kadrze na bój z ekipą z Ligurii zabrakło CR7 w szeregach aktualnych mistrzów Włoch. Allegri stwierdził, że Portugalczyk będzie w tym spotkaniu odpoczywał po tym, jak poprowadził Juve do awansu do 1/4 finału elitarnych rozgrywek.

Ostatnio pojawiły się głosy, sugerujące, że Ronaldo za kontrowersyjną manifestację swojej radości może zostać ukarany zawieszeniem. W zdecydowanym tonie odniósł się do sytuacji trener Bianconerich.

– Absolutnie nie bierzemy pod uwagę tego, że Cristiano może zostać zawieszony. Każdy z zawodników świętował zwycięstwo na bosku na swój sposób, podobnie było z kibicami. Jestem pewny, że nie będzie zatem żadnego zakazu dla Ronaldo – rzekł Włoch.

– Tym razem zdecydowałem się zostawić Cristiano w domu. W ostatnim czasie zawodnik grał naprawdę bardzo dużo, a przed nami mecze reprezentacyjne, więc pojawiło się ryzyko, że Ronaldo mógłby grać co kilka dni – powiedział Allegri.

– W kontekście walki o mistrzostwo Włoch musimy wygrać jeszcze pięć spotkań, aby mieć pewność, że wygramy ligę i SSC Napoli straci nawet teoretyczne szanse na tytuł, mogąc maksymalnie zgromadzić na swoim koncie 90 punktów. W pierwszym boju z Genoą zremisowaliśmy 1:1, ale teraz naszym celem jest zwycięstwo – skwitował.

Pierwszy gwizdek sędziego w boju toczonym na Stadio Luigi Ferraris zaplanowany jest na godzinę 12:30.

Komentarze