Allegri po meczu z Atalantą: musimy być realistami

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Massimiliano Allegri tłumaczył się po meczu Juventus – Atalanta, który jego podopieczni przegrali 0:1. Trener turyńczyków pokusił się o wskazanie przyczyn porażki w hicie Serie A.

  • Juventus znów zawiódł swoich fanów i przegrał 0:1 z Atalantą
  • Na temat swojego zespołu wypowiedział się Massimiliano Allegri
  • Włoski trener próbował zdjąć presję z Juventusu

Juventus z drugą porażką z rzędu

11 punktów do będącego na szczycie Napoli tracą w tej chwili piłkarze Juventusu. Strata może być jeszcze większa, ponieważ neapolitańczycy dopiero rozegrają swoje spotkanie. Turyńczycy nie zrehabilitowali się za klęskę w Londynie (0:4) i ulegli u siebie Atalancie (0:1). Glos po tym spotkaniu zabrał Massimiliano Allegri.

Myślę, że musimy być realistami. Jeśli jesteśmy w takiej pozycji po 14 kolejkach, to znaczy, że tyle właśnie jesteśmy teraz warci. Przed nami długa droga, ale jeśli chodzi o wydajność, uważam, że naprawdę źle nam poszło tylko przeciwko Veronie, Sassuolo i Empoli – powiedział trener Juventusu.

Kiedy staniemy się realistami, będziemy mogli zdjąć z siebie presję i pracować lepiej ze spokojniejszymi głowami. Wszystko, co możemy zrobić, to starać się wydobyć z siebie to, co najlepsze – dodał włoski trener.

Jesteśmy Juventusem i ludziom wydaje się, że to oznacza, że automatycznie musimy być faworytami do Scudetto. To, co musimy zrobić, to kontynuować pracę, spróbować się uspokoić i strzelić w najbliższym czasie kilka bramek. W tej chwili mamy problemy ze zdobywaniem goli i moim zdaniem to dlatego, że straciliśmy poczucie spokoju i pewności siebie – przyznał opiekun turyńczyków.

Musimy zacząć od zera, zostawić wszystko za sobą i być gotowym do walki na równych warunkach z Salernitaną, a następnie dodać do tego naszą jakość piłkarską – rzekł Massimiliano Allegri.

Czytaj także: Juventus – Atalanta: kapitalny gol rozstrzygnął hit Serie A [WIDEO]

Komentarze