Allegri: Piłka nożna to głupi sport

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimilliano Allegri wdał się ostatnio w ostrą polemikę Daniele Adanim, ekspertem stacji Sky Sport Italia. Teraz włoski szkoleniowiec uzupełnił tamtejszą wypowiedź.

Czytaj dalej…

– Naprawdę nie lubię tej całej dyskusji o tych wszystkich systemach taktycznych. Podczas swojej kariery nauczyłem się, że piłka nożna to głupi sport dla inteligentnych ludzi, ponieważ najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do uzyskania – powiedział opiekun Juventusu.

– We Włoszech nagle wszyscy stali się teoretykami futbolu i to jest prawdziwy problem. Każdy ma coś do powiedzenia na temat taktyki czy ustawienia piłkarzy na boisku, ale nic z tego nie wynika. Nie da się rozumieć futbolu siedząc za biurkiem i czytając o nim książki – dodał Allegri.

– Tu nie chodzi o krytykę mojej osoby, ale kiedy po raz kolejny usłyszałem ten sam wykład i po prostu się trochę uniosłem. Ja nie mówię nikomu jak ma wykonywać swoją pracę – podsumował.

Przypomnijmy, że Daniele Adani zarzucił Allegriemu złe rozwiązania taktyczne, które spowodowały, że Juventus odpadł z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Ajaksem Amsterdam. Rozzłościło to opiekuna Starej Damy, który zarzucił ekspertowi stacji Sky Sport Italia brak kompetencji do wypowiadania się na temat jego pracy.

Komentarze