Allegri optymistą. ”Kolejny rok na pewno będzie lepszy”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Massimiliano Allegri jest często krytykowany przez fanów Juventusu. Tymczasem włoski trener z optymizmem zapatruje się na kolejny sezon.

  • Juventus gra o awans do Ligi Mistrzów
  • Zdaniem trenera turyńczyków trzeba dokładnie pomyśleć nad kilkoma rzeczami do poprawy
  • Przyszły sezon ma być jednak lepszy w wykonaniu jego zespołu

Juventus musi zachować koncentrację na finiszu sezonu

W ostatnich tygodniach sezonu 2021/2022 Juventus walczy o zapewnienie sobie miejsca w Lidze Mistrzów na przyszłe rozgrywki. Turyńczykom pozostało do rozegrania pięć spotkań. Massimiliano Allegri i spółka mają pięć punktów przewagi nad piątą w tabeli Romą. Zdaniem włoskiego trenera, to nadspodziewana dobra sytuacja dla jego zespołu.

Na początku stycznia nikt nie przypuszczał, że Juve na pięć kolejek przed końcem może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie mieć pięć punktów przewagi nad piątą drużyną. Musimy grać dobrze i obronić tę przewagę, by pozostać w pierwszej czwórce – powiedział szkoleniowiec Juventusu.

To był wyrównany sezon, mówiłem już wcześniej, że o różnicy będą stanowić szczegóły. Nie udało się nam wygrać w meczach, w których graliśmy dobrze. Zabrakło nam czegoś więcej, by zwyciężyć i wykonać krok naprzód. Musimy się nad tym zastanowić i pracować, by poprawić grę. Kolejny rok będzie na pewno lepszy – zapowiedział włoski trener. Jego zdaniem Juventusowi potrzebna jest stabilizacja.

Nie musimy zmieniać sposobu, w jaki pracujemy za każdym razem gdy wpadniemy w tarapaty, co jest naturalne w trakcie sezonu, musimy brać pod uwagę to, jak wyglądała drużyna, a także rozwój piłkarzy – przekazał Massimiliano Allegri.

Czytaj także: Juventus kolejny raz skreślił napastnika

Komentarze