Allegri ocenił występ przeciwko Sampdorii

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus FC pokonał Sampdorię (3:2) w pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach szóstej kolejki Serie A. Po wygranym przez Starą Damę boju kilka zdań na temat jego przebiegu wyraził opiekun wielokrotnych mistrzów Serie A, dla którego był to jubileuszowy 400. mecz w roli trenera w lidze włoskiej.

  • Juventus odniósł w niedzielę drugie z rzędu zwycięstwo ligowe
  • Stara Dama w pokonanym polu pozostawiła Bartosza Berezyńskiego i spółkę
  • Po zakończeniu spotkania swoje zdanie na jego temat wyrazuł trener Bianconerich

Juventus na zwycięskim szlaku

Juventus FC zaliczył z zespołem z Genui drugą z rzędu wygraną w Serie A w tej kampanii. Jednocześnie drużyna z Turynu ma na swoim koncie osiem oczek.

– Drużyna dobrze się broniła jako zespół. Chociaż przy wyniku 3:1 nie ustrzegła się błędu przy rzucie rożnym. Później jednak i tak straciliśmy gola – mówił Massimiliano Allegri przed kamerą Sky Sport Italia.

– Powinniśmy wcześniej zamknąć spotkanie. W każdym razie cieszymy się z tego, że udało nam się odnieść drugie zwycięstwo w sezonie i pierwsze na naszym stadionie – kontynuował Włoch.

– Teraz koncentrujemy się już na batalii z Chelsea – skwitował opiekun Juventusu.

Allegri został zapytany, czy w czasie, gdy w Juve go nie było, turyński klubu nie stracił etyki pracy. Włoch wypowiedział się dyplomatycznie.

– Nie wiem, co wydarzyło się przez ostatnie dwa lata. Mogę natomiast powiedzieć, że pracujemy dobrze. Po 20 minutach powinniśmy prowadzić 3:0. Stworzyliśmy sobie znacznie więcej sytuacji strzeleckich niż we wcześniejszych naszych spotkaniach. Tym samym powinniśmy wcześniej zamknąć mecz, co pozwoliłby nam lepiej kontrolować boiskowe wydarzenia. Walka do końca zawsze ma wpływ na utratę energii fizycznej i psychicznej – powiedział trener Juventusu.

– Nie możemy myśleć, że Juventus musi dominować przez 90 minut. Nie ma zespołu, który to potrafi. W każdym razie musimy umieć bronić się przed dobra drużyną taką jak na przykład Sampdorią. Musimy być zawsze przygotowani na wszystko – podsumował Allegri.

Czytaj więcej: Dybala i Morata wypadają ze starcia z Chelsea

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze