Allegri ocenił sezon Juve. ”Nie jestem usatysfakcjonowany”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Juventus ma do rozegrania jeszcze dwa mecze w tym sezonie. O ocenę bieżących rozgrywek poproszony został Massimiliano Allegri.

  • Massimiliano Allegri zabrał głos przed meczem z Lazio
  • Trener Juventusu opowiedział między innymi o pożegnaniu dwóch zawodników
  • Nie zabrakło też oceny wyników jego zespołu

Opiekun Juve docenia awans do Ligi Mistrzów

Na poniedziałek 16 maja zaplanowano dwa spotkania 37. kolejki Serie A. Na Boisku zobaczymy między innymi Juventus, który spróbuje wreszcie wygrać (po porażce z Genoą i Interem). Przeciwnikiem turyńczyków będzie Lazio. Pojedynek ten będzie wyjątkowy z kilku powodów.

Jutro ostatni raz w tym sezonie zagramy u siebie. Ponadto – dla Dybali i Chielliniego – to starcie będzie pożegnaniem z kibicami. Musimy uczcić te trzy okazje jak najgodniej. Lazio i Fiorentina wciąż walczą o Ligę Europy, a do Turynu przyjedzie Sarri, który wywalczył ostatnie mistrzostwo dla Juve i zasługuje na odpowiednio dobre przyjęcie – powiedział Massimiliano Allegri. Odniósł się on do opinii sugerujących, że Juventus przegrał sezon 2021/2022.

Mówi się, że ponieśliśmy porażkę. To normalne, że w Juve oczekiwania są wysokie, ale takie sezony się zdarzają. Zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów i choć brzmi to dość błaho, to nie jest nieważny rezultat. Zapewniliśmy sobie udział w Champions League jedenasty raz z rzędu, to duże osiągnięcie – wyjaśnił włoski szkoleniowiec.

Nie będę się bawił w szkolne ocenianie, bo to niczego nie wnosi. Jeśli powiem, że zasłużyliśmy na tróję, będziecie zadowoleni? Tutaj celem zawsze jest zwycięstwo, ale nie lekceważmy awansu do Ligi Mistrzów. To było minimum i jestem zadowolony, że nam się udało, ale jednocześnie nie jestem usatysfakcjonowany, bo niczego nie wygraliśmy – uzupełnił Massimiliano Allegri.

Czytaj także: Zgrzyty w Juventusie po przegranym finale Pucharu Włoch

Komentarze