Allegri o szpilkach prezydenta Napoli. “Mogę tylko radzić, aby się cieszyć, bo pierwszy tytuł smakuje wyjątkowo”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus FC kolejny raz nie wywalczy mistrzostwa Serie A. To nie przeszkadza jednak Massimiliano Allegriemu w utrzymaniu dobrego humoru. Włoch pozwolił sobie ostatnio na ironiczną wypowiedź w kierunku prezydenta SSC Napoli Aurelio De Laurentiisa.

  • Ostatnio we Włoszech głośno było o wypowiedzi prezydenta SSC Napolio uczciwym wywalczeniu mistrzostwa Serie A
  • Trener Massimiliano Allegri w kilku zdaniach skomentował słowa Aurelio De Laurentiisa
  • Włoch swój komentarz okrasił delikatna ironią w tle

“Pierwszy tytuł wyjątkowy”

Juventus w tej kampanii musi skupić się na grze tylko o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów w Serie A. Ponadto zespół z Turynu ma szanse na triumf w Lidze Europy.

Tymczasem dużym echem odbiły się we wtorek słowa Aurelio De Laurentiisa, który powiedział, że SSC Napoli wywalczyło mistrzowski tytuł w uczciwy sposób. Jednocześnie przekonywał, że Azzurri mieliby więcej mistrzostw Serie A, gdyby nie powtarzające się nieprawidłowości, które dotknęły klub w poprzednich sezonach.

Juventus nie odpowiedział sternikowi neapolitańskiej ekipy, ale Allegri został zapytany, po wygranej z Lecce (2:1), co myśli o słowach De Laurentiisa. Pozwolił sobie również na delikatną szpilkę.

– Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie. Gratuluję De Laurentiisowi, ponieważ Napoli zasłużenie zdobyło tytuł. Radzę mu cieszyć się nim, nawet jeśli nie lubi słuchać rad – rzekł trener Juve na pomeczowej konferencji prasowej.

Nigdy nie zapomnę moich pierwszych tytułów w Serie A z Milanem i Juventusem. To dla niego pierwsze mistrzostwo, więc powinien się nim cieszyć, to najlepsza rzecz – kontynuował Allegri.

Allegri rozmawiał z Napoli w 2021 roku, przed powrotem do Juventusu. Ostatecznie klub ze Stadio Diego Armadno Maradona powołał na stanowisko szkoleniowca Luciano Spallettiego.

Włoski trener Starej Damy opowiedział także o organizacji klubu na przyszły sezon i możliwości zatrudnienia nowego dyrektora sportowego. – W tej chwili koncentrujemy się na ostatnich 31 dniach sezonu. Mamy cele do zdobycia, a Federico Cherubini zasługuje na pochwałę, ponieważ zawsze był blisko mnie. Klub zdecyduje o nowym dyrektorze, ja jestem trenerem i poinformują mnie o tym pod koniec sezonu – przekazał Allegri.

Czytaj więcej: Inter zabawił się w Weronie, Juve wykonało plan. Wpadka Romy i Milanu

Komentarze