Allegri nie zlekceważy Genoi. “Zagra najlepszy możliwy skład”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus w piątek wieczorem rozegra spotkanie 36. kolejki Serie A z Genoą. Przed tym starciem kilka zdań na spotkaniu z dziennikarzami na konferencji prasowej przekazał Massimiliano Allegri. Drużyna z Turynu wciąż walczy o to, aby zakończyć rozgrywki ligowe na trzeciej pozycji.

  • Juventus powalczy w piątek wieczorem o 21. zwycięstwo w Serie A
  • Drużyna z Turynu zmierzy się z Genoą
  • Między innymi o sytuacji kadrowej przed piątkową potyczką wypowiedział się Massimiliano Allegri

Allegri postawił konkretny cel przed zespołem

Juventus po rozegraniu 35. kolejek ligi włoskiej legitymuje się dorobkiem 69 punktów na koncie. Jest to efektem 20 zwycięstw Starej Damy i dziewięciu remisów. Dla turyńczyków piątkowe starcie z Genoą będzie ostatnim meczem przed finałem Pucharu Włoch z Interem Mediolan.

Przed nami trzy mecze i musimy zdobyć jak najwięcej punktów. Osiągnęliśmy minimalny cel, jakim była Liga Mistrzów i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Teraz musimy się przygotować do meczu finałowego Pucharu Włoch. Jutro spotkamy drużynę walczącą o zbawienie, najlepszy skład będzie na boisku – przekonywał Massimiliano Allegri cytowany przez Corriere dello Sport.

Od razu mówię, że Danilo odpocznie. Dałem mu kilka dni odpoczynku. Kostka Pellegriniego jest w rozsypce i nie będzie dostępny. Wrócą Cuadrado i De Sciglio. Musimy osiągnąć pozytywne wyniki, ponieważ pomagają lepiej przygotować sesje treningowe i mecze – kontynuował opiekun Juve.

Juventus rozegra starcie w ramach Serie A w piątkowy wieczór. Niemniej uwagę przykuwa już starcie z Interem Mediolan, o którym też wypowiedział się Allegri. – To jeden z naszych celów od początku sezonu. W środę zagramy w finale Coppa Italia i cieszymy się, że dotarliśmy do niego. Mamy swoje cele, które zawsze są trudne do zrealizowania. Mamy jednak ambicje, aby im sprostać. Nie ma rzeczy niemożliwych. Gdybyśmy myśleli inaczej, to byśmy się ograniczali – powiedział opiekun Bianconerich.

Czytaj więcej: Giallorossi walczą o pierwsze trofeum od 2008 roku: przewidywane składy na mecz Roma – Leicester

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze