Allegri: Musimy zagrać lepiej niż w Amsterdamie

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Trener Juventusu Massimiliano Allegri uczula swoich podopiecznych przed zachowaniem pełnej koncentracji w rewanżu z Ajaksem Amsterdam w 1/4 finału rozgrywek Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Stara Dama przed tygodniem zremisowała w Holandii 1:1 i jest stawiana w roli faworyta przed konfrontacją na Allianz Stadium.

– Wynik pierwszego spotkania jest bez znaczenia. Musimy zagrać z taką samą intensywnością, jak przeciwko Atletico Madryt – wyznał Allegri dla Sky Sports Italia.

– Musimy mieć wielki szacunek dla Ajaksu, a także przemieszczać piłkę z dużo większą precyzją niż w Amsterdamie. Jeśli zrobimy te dwie rzeczy, to możemy awansować – podkreślił opiekun zespołu z Piemontu.

– Mecz będzie otwarty i obie drużyny będą walczyć do samego końca. Będą jednak chwile, kiedy będziemy musieli się bronić i musimy to robić razem – zaznaczył trener mistrzów Włoch.

– Byłem przekonany, że w pierwszym meczu będą gole i myślę, że drugi będzie bardzo podobny. Musimy skupić się na szczegółach w defensywie. Trzeba dobrze atakować, skupiać się na pomocy i bronić. Musimy zagrać lepiej niż w Amsterdamie – dodał Allegri.

Komentarze