Jasny cel Allegriego. Tylko tak zachowa swoją posadę

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Po przegranym meczu z Napoli w szeregach Juventusu brakuje już wiary w zdobycie mistrzostwa Włoch. Po raz kolejny mówi się za to o przyszłości Massimiliano Allegriego. Władze “Starej Damy” stawiają przed nim jasny cel.

  • Juventus przegrał w piątek z Napoli aż 1-5
  • Aktualna strata do lidera wynosi 10 punktów
  • Władze “Starej Damy” chcą, aby Massimiliano Allegri wywalczył awans do Ligi Mistrzów

Allegri walczy o posadę

Początek sezonu w wykonaniu Juventusu był wręcz fatalny. Zespół, który miał walczyć o krajowe mistrzostwo, notował wpadkę za wpadką, a ponadto szybko odebrał sobie szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Według medialnego przekazu posada Massimiliano Allegriego wisiała na włosku, a utrzymywała się jedynie dzięki pojedynczym zwycięstwom. Z biegiem miesięcy “Stara Dama” zaczęła radzić sobie nieco lepiej, a nawet zbliżyła się do ligowej czołówki, co wcześniej zdawało się być wręcz niemożliwe.

Do piątkowego meczu z Napoli Juventus przystępował jako wicelider tabeli, mając na swoim koncie osiem ligowych zwycięstw z rzędu. Wśród kibiców panowała wiara, że można jeszcze włączyć się do walki o mistrzostwo, do czego konieczne było pokonanie lidera. Neapolitańczycy rozgromili jednak “Starą Damę” aż 5-1, co praktycznie zniwelowało ich szanse na końcowy triumf do minimum.

Ponownie rozgorzała za to dyskusja o przyszłości Allegriego. “Corriere dello Sport” informuje, że władze klubu postawiły włoskiemu szkoleniowcowi ultimatum. Jeśli chce on zachować posadę na przyszły sezon – konieczny jest awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Nie jest to zadanie przesadnie skomplikowane, bowiem Juventus zajmuje w tej chwili trzecią lokatę, a przewaga nad piątym Lazio wynosi sześć punktów.

Zobacz również: Koncert Napoli. Juventus zmiażdżony pod Wezuwiuszem

Komentarze