Allegri mógł pracować w Interze. ”Rozmawialiśmy z nim”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Giuseppe Marotta udzielił interesującego wywiadu. Dyrektor Interu przyznał, że w klubie zamiast Simone Inzaghiego pracować mógł Massimiliano Allegri.

  • Simone Inzaghi nie był jedynym kandydatem na trenera Interu
  • Mistrza Włoch mógł prowadzić Massimiliano Allegri
  • Opiekun Juventusu rozmawiał z działaczami Interu na temat pracy w Mediolanie

Inter nie wierzył w zatrudnienie Inzaghiego

11 punktów w tabeli traci Juventus do Interu. Massimiliano Allegri musi się zatem zadowolić awansem do Ligi Mistrzów. Tymczasem Inter wciąż może obronić mistrzostwo Włoch. Jak się okazało, aktualny opiekun turyńczyków mógł pracować w Mediolanie. Informacje w tej sprawie przekazał Giuseppe Marotta.

Zanim dołączył do nas Simone Inzaghi kontaktowałem się z Maxem Allegrim. Nie wyobrażaliśmy sobie, że Simone Iznaghi będzie chciał do nas dołączyć, ze względu na to, że był o krok od odnowienia umowy z Biancocelesti, podczas gdy Max był wolny. Na pewno był to ciekawy kandydat, więc rozmawialiśmy z nim – powiedział dyrektor sportowy Interu.

Zadzwoniliśmy do Inzaghiego, ale nie wiedzieliśmy, że był wtedy na kolacji z Lotito. Simone rzeczywiście był trochę zakłopotany. Muszę powiedzieć, że w tym przypadku szybkość działania i intuicja moja i Ausilio zdecydowały o tym, że udało nam się szybko z nim podpisać kontrakt, ale nadal z całym szacunkiem dla Lotito – wytłumaczył Włoch.

Kiedy trener lub zawodnik przed długi czas jest już w jednym klubie, jak w przypadku Inzaghiego w Lazio, to słusznym posunięciem jest, żeby spróbować innego doświadczenia. Zrobić krok naprzód – stwierdził Giuseppe Marotta.

Czytaj także: Koniec afery “Plusvalenze”. Sąd odrzucił apelację FIGC

Komentarze