Allegri mógł poprowadzić słynny klub

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Mentor Massimiliano Allegriego, Giovanni Galeone, potwierdza, że ​​szkoleniowiec Juventusu zignorował ofertę PSG i zdradza, że ​​trener liczy na kolejne transfery po Angelu Di Marii i Paulu Pogbie.

  • Galeone potwierdził, że Allegri mógł poprowadzić PSG
  • Trener Juventusu odrzucił ofertę paryskiego klubu
  • Allegri chce nawiązać do swojej poprzedniej kadencji w zespole Starej Damy

Allegri chce powtórzyć swój sukces z Juventusem

Zdjęcie ze spotkania Allegriego z dyrektorem PSG, Luisem Camposem wywołało w czerwcu spekulacje na temat możliwego przejścia szkoleniowca Juventusu na Parc des Princes. Jego mentor i były trener Galeone potwierdził, że Wloch otrzymał ofertę z Paryża. Allegri również rok temu zlekceważył Real Madryt, wracając do Starej Damy i podpisując w Turynie czteroletni kontrakt.

Czy Allegri żałuje swojego wyboru? – Wcale nie – powiedział Galeone w rozmowie z Tuttosport. – Kiedy usłyszałem plotki o PSG, zadzwoniłem do niego, aby zapytać, jak mógł odrzucić ich ofertę. Powiedział: „Proszę pana, jestem tu z kolegami, mogę łowić ryby i jeść krewetki, gdzie mogę znaleźć coś takiego w Paryżu?”

– Jest szczęśliwy. Nie mam wątpliwości. Jest zdeterminowany, aby powtórzyć to, co osiągnął, kiedy przybył do Juventusu po raz pierwszy. Nie jest to łatwe, ale musi spróbować. Z pewnością teraz będzie to łatwiejsze niż w zeszłym sezonie – dodał Galeone.

Allegri w przyszłym sezonie będzie mógł skorzystać z usług Pogby i Di Marii, a ich transfery powinny zostać sfinalizowane w tym tygodniu. Obaj gracze przeniosą się do Turynu jako wolni zawodnicy po zakończeniu kontraktów odpowiednio z Manchesterem United i PSG.

– Allegri wie, że Pogba i Di Maria nie wystarczą, aby zmienić Juventus, chociaż są to dwa fantastyczne transfery. Wszyscy, którzy grali z Di Marią, mówią o nim bardzo dobrze. Gdyby Juve podpisało kontrakt z kimś takim jak Mahrez z Manchesteru City, byliby druzgocący z przodu – stwierdził Galeone.

Zobacz również: Reprezentant Polski zaoferowany Salernitanie

Komentarze