Allegri: mały krok w przód

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Juventus pokonał 1:0 Torino w meczu derbowym po bramce Dusana Vlahocicia. To pierwsza wygrana Starej Damy w wyjazdowym meczu w obecnych rozgrywkach. Po końcowym gwizdku swojego zadowolenia nie krył Massimiliano Allegri.

  • Allegri zadowolony po wygranej z Torino
  • Juventus odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie
  • Stara Dama w następnej kolejce ligowej zmierzy się z Empoli

Pierwsza wyjazdowa wygrana Juve w tym sezonie

Juventus nie rozegrał wielkiego spotkania, ale bramka Vlahovicia wystarczyła, by bianconeri sięgnęli po trzy punkty. Allegri wierzy, że to ważny krok przed kolejnym spotkaniami.

– Chłopcy udowodnili dzisiaj, że są zespołem. Byliśmy zorganizowani, kontrolowaliśmy przebieg spotkania i oddaliśmy wiele strzałów na bramkę rywala. Jestem szczęśliwy zwłaszcza, że to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Wcześniej nie potrafiliśmy zdobyć gola w trzech z pięciu pojedynków, dlatego dzisiaj było ważne, aby wygrać. Nie było łatwo, ale pokazaliśmy charakter – przyznał Allegri.

– Ostatnie tygodnie były rozczarowujące. Czasami sytuacje łączą się i są poza naszą kontrolą. Dziś zrobiliśmy pierwszy, mały krok, aby wyjść z tej trudnej sytuacji. Nie miałem wątpliwości, że tak właśnie się stanie. Teraz musimy to kontynuować. Mogliśmy gola zdobyć zdecydowanie wcześniej, ale wierzę, że w końcu się poprawimy. Wiedziałem, że zespół ma odpowiednie nastawienie, dlatego cały czas byłem spokojny – dodał.

Kolejnym rywalem Juventusu w Serie A jest Empoli. Będzie to sprawdzian przed ważnym meczem Ligi Mistrzów przeciwko Benfice Lizbona, choć Stara Dama ma już tylko iluzoryczne szanse na awans do kolejnej rudny.

Zobacz również: Chelsea planuje skrócić wypożyczenie pomocnika Juventusu

Komentarze

Na temat “Allegri: mały krok w przód