Allegri: mamy mieszane odczucia po zapewnieniu sobie gry w Lidze Europy

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Juventus przegrał w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:2). Jednocześnie zapewnił sobie trzecie miejsce i grę na wiosnę w Lidze Europy. Massimiliano Allegri nie ukrywa, że w związku z tym ma mieszane odczucia.

  • Juventus przegrał z PSG i pożegnał się z Ligą Mistrzów, uzbierawszy zaledwie trzy punkty
  • Mimo porażki Stara Dama zapewniła sobie grę na wiosnę w Lidze Europy
  • Max Allegri uważa, że po części czuje z tego powodu satysfakcję, a po części złość

“Odpadnięcie w grupie nie może po nas spłynąć”

Juventus w środę rozegrał swój ostatni mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Stara Dama przegrała z Paris Saint-Germain (1:2), ale mimo tego zapewniła sobie trzecie miejsce i grę w Lidze Europy na wiosnę. Massimiliano Allegri nie ukrywa, że jest z tego powodu rozdarty.

Zagraliśmy dobry mecz. Szkoda tylko wyniku. Jesteśmy w Lidze Europy. Od jutra skupiamy się na Serie A. Powinniśmy być rozgniewani, źli i ruszyć z powrotem do pracy. Jest w nas część, która powinna być usatysfakcjonowana z zapewnienia sobie miejsca w Lidze Europy. Ale inna część nas musi być wściekła. Nie możemy pozwolić, by tak szybkie odpadnięcie z Ligi Mistrzów po nas spłynęło – powiedział trzeźwo włoski szkoleniowiec.

Środowy mecz był wyjątkowy z jeszcze innego powodu. Po wielomiesięcznej kontuzji do gry wrócił Federico Chiesa.

Miał za sobą dobry trening we wtorek. Miałem pewne wątpliwości, co do jego odporności mentalnej po tak wielu miesiącach bez gry, ale zdawał się spokojny i skupiony. Poczułem więc chęć, by go wprowadzić. Ma w sobie wiele chęci. Musimy stopniowo go wprowadzać do gry przed przerwą na Mistrzostwa Świata w Katarze, żeby był w najlepszej formie w styczniu – powiedział Allegri.

Stara Dama pozna swoich rywali w Lidze Europy już w poniedziałek. Wcześniej jednak zmierzy się w lidze z Interem Mediolan.

Zobacz też: Włoska droga w dół. Tak źle nie było nigdy?

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 9 comments