Allegri ma kolejne zmartwienie

Denis Zakaria
Denis Zakaria Pressfocus

Denis Zakaria miał udane wejście do Juventusu. Szwajcar doznał jednak kontuzji. W poniedziałek przeszedł badania, po których znana będzie dokładna diagnoza.

  • Denis Zakaria nie pomoże Juventusowi w najbliższym czasie
  • Szwajcar doznał kontuzji w ostatnim meczu z Empoli
  • 25-latek przeszedł badania w klinice w Turynie

Juventus w arcytrudnej sytuacji kadrowej

Aby nie wypaść z czołowej czwórki tabeli Serie A, Juventus ruszył zimą na zakupy. Turyńczycy pozbyli się kilku zbędnych graczy, a co ważniejsze, wzmocnili się. Do drużyny dołączyli Dusan Vlahovic i Denis Zakaria.

Kibice wierzyli, że reprezentant Szwajcarii będzie poważnym wzmocnieniem środka pola, czyli formacji, która zawodziła najbardziej. Fani nie przeliczyli się, ponieważ Zakaria już w debiucie wpisał się na listę strzelców, chociaż odpowiada głównie za defensywę. 25-latek trafił przeciwko Hellasowi.

Zakaria zdążył rozegrać dla Juventusu pięć spotkań. Ostatnie z nich było bardzo pechowe. W sobotnim starciu z Empoli, Szwajcar opuścił murawę już w 36. minucie z powodu problemów zdrowotnych. Jego miejsce zajął Manuel Locatelli.

W poniedziałek Zakaria przeszedł badania lekarskie w Turynie. Dokładna diagnoza nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że Szwajcar ma problemy mięśniowe, które wykluczają go udziału w dwóch lub trzech najbliższych meczach. Massimiliano Allegri nie może zatem wystawić 25-latka w pojedynku z Fiorentiną, czy Spezią. Oprócz Zakarii, Juventusowi nie mogą pomóc między innymi: Federico Chiesa, Alex Sandro, Giorgio Chiellini, a także Weston McKennie.

Czytaj także: Immobile mógł grać dla Napoli

Komentarze