Allegri ma ambitne plany. Pragnie triumfu w Lidze Mistrzów

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Massimiliano Allegri wypowiedział się przed meczem Juventus – Chelsea. Trener turyńczyków zdradził, że pragnie wygrać Ligę Mistrzów.

  • Massimiliano Allegri zabrał głos przed meczem Juventus – Chelsea
  • Włoski trener przyznał, że wygranie Ligi Mistrzów jest jego pragnieniem
  • Opiekun turyńczyków porównał także Serie A i Premier League

Juventus przed trudnym bojem

Początek sezonu 2021/2022 zdecydowanie nie był udany dla piłkarzy Juventusu, którzy regularnie rozczarowywali i tracili punkty ze słabszymi rywalami. Od około dwóch tygodni jest już jednak lepiej. Turyńczycy pokonali bowiem 3:2 Spezię i Sampdorię, a także zremisowali z Milanem (1:1).

Na inaugurację Ligi Mistrzów Bianconeri okazali się lepsi od Malmoe 3:0. W środowy wieczór zespół Massimiliano Allegriego podejmie u siebie Chelsea. Czy Juventus stać końcowy triumf w tych rozgrywkach?

To moja ambicja i pragnienie, które wciąż mam. Kiedy grasz w Lidze Mistrzów to musisz mieć tę motywację. Zmierzymy się z obecnym mistrzem tych rozgrywek i to będzie niesamowita noc bez względu na wynik. To będą wielkie emocje. To będzie to, co pcha cię do robienia niesamowitych rzeczy. Zakwalifikowanie się do fazy grupowej jest już dobrym osiągnięciem, ale chcemy dotrzeć do finału, wszyscy mamy takie pragnienie – powiedział opiekun Juventusu.

To jest nasz cel i chcemy być w stanie go osiągnąć i tak samo jest w przypadku scudetto. To kwestia osobistych ambicji, zwłaszcza w tak wielkim klubie. Nie da się wygrywać każdego roku, ale tego właśnie szukamy i jest to pragnienie, którego wszyscy potrzebujemy – kontynuował włoski szkoleniowiec, który został poproszony o porównanie Serie A i Premier League.

Nie wiem czy Premier League jest najpiękniejszą ligą, jest inna atmosfera i kultura piłkarska. Nigdy nie byłem tam trenerem, ale widzę ludzi, którzy chodzą na stadion, aby zobaczyć spektakl i wspierać zawodników. We Włoszech jest inna kultura, w Hiszpanii, czy w Niemczech również. Ponadto, oni mają inne zasoby ekonomiczne, ale to fakt – rzekł Allegri.

We Włoszech my mamy przewagę, gdyż jesteśmy na tyle sprytni, aby znajdować rozwiązania i wszystko naprawiać. To jest część włoskiego DNA. Jesteśmy Włochami, czy nam się to podoba, czy nie. Oczywiście, zawsze znajdzie się miejsce na coś, co można ulepszyć. Prawdopodobnie jesteśmy bliżej Niemców, ale na pewno różnimy się od Anglii – dodał trener Juventusu.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Czytaj także: Juventus FC – Chelsea FC: typy, kursy, zapowiedź (29.09.2021)

Komentarze