Allegri komplementuje Milan przed hitem Serie A

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Massimiliano Allegri zagrał głos przed meczem z Milanem. Trener Juventusu pochwalił mediolańczyków na konferencji prasowej.

  • 23 stycznia odbędzie się mecz Milan – Juventus
  • Massimiliano Allegri wypowiedział miłe słowa w kierunku mediolańczyków
  • Włoch pochwalił także swój zespół

Juventus przed trudnym zadaniem

Piłkarze Juventusu są niepokonani w Serie A od blisko dwóch miesięcy. Serię tę w niedzielnym hicie kolejki przerwać zamierza walczący o mistrzostwo Włoch Milan. O mediolańczykach wypowiedział się Massimiliano Allegri.

Czy Milan jest wzorem do naśladowania? Pracowali dobrze, robili rzeczy w uporządkowany sposób. Wybrali dobrych graczy i tak się właśnie wygrywa. Dźwignęli odpowiedzialność, a teraz walczą o mistrzostwo – powiedział opiekun Juventusu.

To nie jest kwestia kalibru przeciwnika, jutro ważne będą 3 punkty. Wiemy, że nie będzie to łatwe, Milan strzela bramki, mają doskonałe cechy przy wysokich piłkach i kontratakach – rzekł włoski szkoleniowiec.

Posiadają piłkarzy z doskonałą techniką, przez długi czas osiągali bardzo dobre wyniki. Pracujemy nad próbą złapania i pozostania blisko pierwszej czwórki, ponieważ nie wygraliśmy z żadnym z nich, może jutro będzie pierwszy raz – dodał Massimiliano Allegri, który pochwalił także swój zespół.

Najważniejsze jest odpowiednie zarządzanie meczem, rozumienie jego momentów. Pod tym względem powiedziałbym, że bardzo się poprawiliśmy. Zagraliśmy dojrzale z Udinese, czekając na odpowiedni moment na zdobycie bramki, a to już mały krok do przodu – przyznał trener turyńczyków.

Czytaj także: Napoli pracuje nad wzmocnieniem obrony

Komentarze