Allegri: Kean i Spinazzola zostaną z nami

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC pokonał w sobotni wieczór 2:0 Bolognę FC w meczu w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch. Tymczasem po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Starej Damy zakomunikował, że tej zimy na pewno z Juve na wypożyczenie nie odejdą Moise Kean i Leonardo Spinazzola, o czym donosiły media.

Czytaj dalej…

Massimiliano Allgeri nie szczędził pochwał w kierunku defensywnie usposobionego zawodnika. – Spinazzola zaliczył bardzo dobre zawody, biorąc pod uwagę to, że zagrał praktycznie swój pierwszy mecz w tym sezonie – mówił opiekun mistrzów Włoch cytowany przez Football Italia.

– To dla nas ważny zawodnik, więc na razie nie ma temat jego transferu. Zwłaszcza że kontuzje leczy Juan Cuadrado, a my potrzebujemy czterech obrońców – dodał Włoch.

– Przeprowadziłem rozmowy z władzami klubu i wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli Spinzazzola zostanie z nami. Oczywiście, jeśli znajdziemy zawodnika, który mógłby go zastąpić, to weźmiemy pod uwagę to, aby dać Leonardo szansę na przenosiny do innego klubu, gdzie mógłby ewentualnie częściej grać – zaznaczył.

Tymczasem w kontekście Włocha Keana ostatnio mówiło się, że może trafić do AFC Ajaxu, czy AC Milan. W tej sprawie Allegri także się wypowiedział. – Moise to młody chłopak, któremu trzeba pozwolić dojrzeć. Niestety we Włoszech ludzie czasem chcą wszystkiego od razu, co powoduje rujnowanie karier wielkich talentów – powiedział trener Juve.

– Kean jest w pierwszej drużynie, więc, co ma robić, aby zapunktować. To naprawdę piłkarz, który może nam pomóc – uzupełnił.

Odnotujmy, że już w najbliższą środę Bianocneri rozegrają swój kolejny mecz. Tym razem w starciu o Superpuchar Włoch zmierzą się z Milanem.

Komentarze