Allegri: Juventus musi dobijać przeciwników

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Max Allegri jest trenerem Juventusu od 2014 roku. Klub z Turynu pod jego batutą zdobył m.in. cztery mistrzostwa kraju, a w ostatnim tygodniu do swojej gabloty dołożył także Superpuchar Włoch. Opiekun Starej Damy uważa jednak, że jego zespół może grać jeszcze lepiej, a przede wszystkim musi nauczyć się jak dobijać swoich przeciwników.

Czytaj dalej…

Juventus jest niekwestionowanym królem Serie A w aktualnej dekadzie. Siedem mistrzostw z rzędu to wynik absolutnie unikatowy, a wydaje się, że i w tym sezonie Stara Dama sięgnie po kolejny puchar. Max Allegri ostrzega jednak, że jego zespół nie może spocząć na laurach, a wręcz przeciwnie, musi dać z siebie jeszcze więcej.

– Musimy nauczyć się czegoś, co ja nazywam zabijaniem gry. Nie może być tak, że strzelamy gola, a następnie czekamy na koniec spotkania. To powoduje tylko niepotrzebny stres i czasami skutkuje stratą punktów. Musimy wiedzieć jak dobić przeciwnika – zaczął Allegri.

– Ta drużyna ma DNA mistrzów, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. To nie oznacza jednak, że możemy spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, powinniśmy pracować jeszcze mocniej, aby stać się jeszcze lepszym zespołem – dodał.

Massimiliano Allegri wypowiedział się również o najbliższym spotkaniu z Chievo, które zostanie rozegrane już w poniedziałkowy wieczór.

– Werończycy grają dobrze odkąd przejął ich Mimmo Di Carlo. Pięć remisów, jedno zwycięstwo i jedna porażka to dobry bilans. Musimy na nich uważać – powiedział Allegri.

– Mogę potwierdzić, że w tym starciu dokonam kilku zmian. Myślę, że na bramce zobaczymy Perina, w obronie zaś na pewno zagra Daniele Rugani. Od pierwszej minuty mecz rozpocznie też Federico Bernadeschi – dodał opiekun Starej Damy.

Przypomnijmy, że Juventus zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Serie A, nie przegrywając w lidze nawet jednego spotkania. Stara Dama ma w tym momencie 53 punkty.

Komentarze