Allegri: Juventus będzie wygrywał dalej

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Max Allegri, który opuszcza Juventus, powiedział na koniec, że Stara Dama ma bardzo duże szanse, aby dalej kontynuować kolekcjonowanie trofeów, gdyż zostawia w Turynie drużynę złożoną ze zwycięzców.

Czytaj dalej…

– Zostawiam zwycięską drużynę, która ma 80% szans na kolejne wygrane Scudetto z rzędu, a także taką, która dobrze sobie radzi w Lidze Mistrzów – zaczął Allegri na konferencji pomeczowej.

– Ten zwycięski cykl Starej Damy z pewnością się jeszcze nie skończył. Juventus będzie gotowy wygrywać ponownie – dodał.

– Czy żałuje odejścia z Juventusu? Nie, ponieważ podjąłem taką decyzję wspólnie z klubem i w bardzo przyjacielskiej atmosferze. To były piękne lata podczas których mogłem pracować z najlepszymi piłkarzami, którzy, z odrobiną szczęścia, mogą wygrać nawet w Lidze Mistrzów – kontynuował włoski szkoleniowiec.

– Dziękuję wszystkim którzy przez te lata byli ze mną, a także dziękuje Andrei Angelliemu, który dał mi szanse pożegnać się z fanami. Rozstajemy się na stadionie, na którym wygraliśmy nasze pierwsze Scudetto – podsumował Allegri.

Massimiliano Allegri był opiekunem Juventusu w latach 2014-2019. Zdobył ze Starą Damą aż jedenaście trofeów.

Komentarze