Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Allegri: Juventus będzie wygrywał dalej

Max Allegri, który opuszcza Juventus, powiedział na koniec, że Stara Dama ma bardzo duże szanse, aby dalej kontynuować kolekcjonowanie trofeów, gdyż zostawia w Turynie drużynę złożoną ze zwycięzców.

Czytaj dalej…

– Zostawiam zwycięską drużynę, która ma 80% szans na kolejne wygrane Scudetto z rzędu, a także taką, która dobrze sobie radzi w Lidze Mistrzów – zaczął Allegri na konferencji pomeczowej.

– Ten zwycięski cykl Starej Damy z pewnością się jeszcze nie skończył. Juventus będzie gotowy wygrywać ponownie – dodał.

– Czy żałuje odejścia z Juventusu? Nie, ponieważ podjąłem taką decyzję wspólnie z klubem i w bardzo przyjacielskiej atmosferze. To były piękne lata podczas których mogłem pracować z najlepszymi piłkarzami, którzy, z odrobiną szczęścia, mogą wygrać nawet w Lidze Mistrzów – kontynuował włoski szkoleniowiec.

– Dziękuję wszystkim którzy przez te lata byli ze mną, a także dziękuje Andrei Angelliemu, który dał mi szanse pożegnać się z fanami. Rozstajemy się na stadionie, na którym wygraliśmy nasze pierwsze Scudetto – podsumował Allegri.

Massimiliano Allegri był opiekunem Juventusu w latach 2014-2019. Zdobył ze Starą Damą aż jedenaście trofeów.

Komentarze