Allegri i Pjanic do PSG, a w Juve gwiazda reprezentacji Włoch?

Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Sensacyjne doniesienia pojawiły się na łamach francuskich i hiszpańskich mediów. Według nich do Paris Saint-Germain wkrótce zakotwiczyć może Massimiliano Allegri, który miałby do stolicy Francji pociągnąć za sobą Miralema Pjanicia z Juventusu FC. Tymczasem do ekipy z Piemontu mógłby trafić ktoś z dwójki Marquinhos lub Marco Verratti.

Czytaj dalej…

O tym, że włoski trener może trafić do aktualnych mistrzów Francji, spekuluje się już od dłuższego czasu. W każdym razie Le10Sport i kataloński Sport podają, że oprócz Allegriego do PSG może zawitać także Bośniak Pjanić. 30-latek miałby zasilić szeregi paryżan na zasadzie wymiany zawodników między Juve a klubem z Ligue 1.

Prezydent Cagliari Calcio Tommaso Giulini we włoskich środkach masowego ujawnił, że zdolny trener miał mu przekazać już w styczniu, że jego kolejna praca będzie miała miejsce poza granicami Włoch. Wszystko wskazuje na to, że Allegri zastąpi Thomasa Tuchela w Paris Saint-Germain.

Big deal po włosku?

Warto zaznaczyć, że włoski trener wciąż ma ważny kontrakt z Juve, więc niewykluczone, że w ramach porozumienia włoskiego klubu z paryżanami będzie mogło dojść do transakcji, w której mógłby zostać pozyskany do teamu z Piemontu zawodnik, mogący być spełnieniem marzeń fanów Starej Damy. Mowa oczywiście o reprezentancie Włoch w osobie Verrattiego, który już od kilku lat przymierzany jest do ekipy z Piemontu.

Warto zaznaczyć, że pozyskanie przez Juventus środkowego pomocnika wydaje się jednym z priorytetów na letnie okno transferowe. Z przedstawicielem Serie A łączeni już byli Jorginho z Chelsea FC, czy Arthur Melo z FC Barcelony.

Komentarze